Přihlášení do RIS

Prosincové Rybářství: Jak vyzrát na krasavice s měděným tělem a kaprařské zimní tipy

RY12_obalka1-C1.jpg

Hlavatka je možná nejcennější sladkovodní úlovek a její chycení je snem snad každého rybáře. V prosincovém Rybářství se dočtete mnoho tipů, jak na tyto krásné lososovité ryby vyzrát. K vodě ale můžete vyrazit také na lov kaprů nebo tloušťů, jak se vás pokusí přesvědčit Lucie Somolová a Milan Tychler.

Lov hlavatek dokonale prověří rybářovu trpělivost. Mnohdy ani celodenní náročné brodění řekou a nahazování nevede k záběru. Jak své šance zvýšit, vám poradí Jaroslav Šubjak, který se na hlavatky vydává s muškařským vybavením. Ovšem jeho rady mohou zužitkovat také milovníci přívlače.

Proč je při lovu hlavatek potřeba mimořádná vytrvalost, jaké nástrahy jsou nejúčinnější a proč je potřeba, aby měly výrazné oči? Jak vypadá záběr a ve kterých slovenských řekách se hlavatky vyskytují? To jsou otázky, na které dostanete odpovědi a vzápětí se s autorem vydáte na samotný lov na „zázračnou řeku“. Tu však v loňském roce postihla obrovská katastrofa…

RY12_84-90 hlavatky-prelom1.jpg

Ani v zimě nemusíte sedět doma a čekat na oteplení. V zimě se dají lovit i kapři, o čemž se vás pokusí přesvědčit Lucie Somolová, která prozradí vychytávky nejen do zimy a přidá vlastní zkušenosti s počasím nebo prověřenými nástrahami v tomto období.

RY12_44-47 somolova1.jpg

Že není zimní rybaření pro padavky, ví také Milan Tychler, který se ve svém článku snaží čtenáře inspirovat, aby k vodě přece jenom vyrazili. Třeba jenom se splávkem. Na jakou nástrahu vsadit? Jakou montáž sestrojit a jak moc krmit?

RY12_18-22 praxe1.jpg

V prosincovém Rybářství si můžete ověřit, jestli se vyznáte v rybářské mluvě, jestli znáte rybářský slang. Při listování zjistíte, že grilovat svoje úlovky můžete klidně i ve městě nebo se pobavíte u silvestrovské dávky kreslených vtipů Zdeňka Hofmana.

Prosincové číslo si můžete objednat na našem e-shopu (https://irybarstvi.cz/e-shop/), zašleme vám ho poštou. Předplatné pro sebe nebo jako dárek pro své blízké můžete zařídit pod tímto odkazem (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více