Přihlášení do RIS

Prosincové Rybářství: Ohlédnutí za Bečvou, výlet na Maledivy a fascinující povídkový příběh

RY12_obalka11.jpg

V posledním letošním Rybářství se ohlédneme za událostmi krátce po vniknutí kyanidu do Bečvy, známá muškařka Kateřina Švagrová přiblíží rybolov v pohádkových Maledivách a Petr Šilha předvede, že se dá ze slov začínajících na jediné písmeno sepsat opravdu dlouhý příběh.

Ve druhé polovině září celou českou společností otřásla zpráva o obrovské ekologické katastrofě na Bečvě. Jak probíhaly první hodiny, dny a týdny v rozhovoru přiblíží předseda Územního svazu pro Severní Moravu Ing. Pavel Kocián. Od té doby musela řeka zvládnout další dva úniky neznámých látek, ale to je, jak řekl severu iRybářství.cz jednatel severomoravského ÚS Ing. Rostislav Trybuček, častý jev… Snad se mu do budoucna již zabrání.

becva.jpg

Zima je krásná a blížící se Vánoce jakbysmet, ale pokud byste se chtěli aspoň v myšlenkách ohřát, Kateřina Švagrová vás zaveze do ráje na zemi, tedy na Maledivy. Ale spíš než pohodovou rybařinu čekejte dramata, ve kterých figuruje zabodnutý háček v noze nebo střevní viróza. I přes podobné komplikace se Kateřině a Martinovi Dvořákovi podařilo ulovit krásné ryby.

maledivy2.jpg

Poučné příběhy porybného Petra. To je název dlouhého vyprávění Petra Šilhy, které je stvořené jen a pouze ze slov s počátečním písmenem P. A to včetně dialogů. Malá ukázka: „Poznáte plemeno Piškotka?“ prověřuji porybného. „Počkejte, přemýšlím…“ Po pětiminutové pauze prozrazuji Piškotkův původ: „Plemeno pojmenovali pytlácký pes. Přítmím provázel potulné pytláky provádějící polní pych.“

Přeji pěkné počtení!

Mladší čtenáři budou možná trochu smutní, protože skřítek Čeřínek se v pohádce na pokračování rozloučí se svým kamarádem Potočákem, ale mohu přislíbit, že v lednu se s kouzelným skřítkem znovu setkají, a to v nové sérii.

Cerinek.jpg

Co dál najdete v prosincovém Rybářství? Lov štik a pstruhů ve Švédsku během pandemie koronaviru, lov štik na muškařský prut na Lipně, neokoukané nástrahy na vláčení měkké gumičky nebo se třeba dozvíte podrobnosti o samečky požírající kudlance nábožné.

stiky.jpg

Přeji s prosincovým Rybářstvím pěkné chvíle. Objednat si ho můžete v našem e-shopu na adrese irybarstvi.cz/e-shop. Předplatné pro sebe či jako dárek pro někoho blízkého sjednáte hravě na irybarstvi.cz/predplatne.

Ondřej Cupal
Šéfredaktor