Přihlášení do RIS

První povolenka pro děti zdarma pokračuje

Už v roce 2013 se ve výboru Západočeského územního svazu ČRS zrodil nápad poskytovat dětem od 6 do 15 let jejich první rybářskou povolenku v životě zdarma. Postupně se k této iniciativě připojily další územní svazy – města Prahy, Severočeský, Východočeský a ÚS pro Severní Moravu a Slezsko (ten pouze do roku 2017).

Akce se setkala s úspěchem a během jejího trvání vydal územní svaz dětem 3 747 územních povolenek zdarma.

A co je nejdůležitější – tato možnost je zachována i pro rok 2019!

Pro pořádek zopakujme podmínky pro získání první povolenky zdarma: musí jít o dítě v rozmezí 6 až 15 let věku a o jeho první povolenku k rybolovu (vydanou Českým rybářským svazem) v životě. Povolenky vydávají všechny západočeské místní organizace, které poskytnou bližší informace o možnostech členství dítěte v ČRS a konkrétních podmínkách dané MO ČRS (dětský kroužek, apod.).

K první dětské povolence zdarma se váže i možnost získat za poloviční cenu předplatné časopisu Rybářství (www.casopisrybarstvi.cz)  nebo výpravnou populárně naučnou knihu Rybářství a rybolov (www.rybsvaz.cz).

Těší nás, že děti mají v posledních letech o rybářství a rybaření stále větší zájem (viz graf níže) a pevně věříme, že jim tento koníček v životě zůstane.

Graf členská základna děti do 15 let od roku 1973 až 2018


A na doplnění několik čísel:

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz

  • má ve svých 55 místních organizacích 47 rybářských kroužků mládeže
  • pro děti se organizují tématické výlety, závody, rybářské tábory, dovednostní a vědomostní soutěž Zlatá udice a jiné volnočasové akce se zaměřením na rybářství a přírodu 
  • děti mají stejné možnosti rybolovu jako dospělí
  • roční územní dětská povolenka stojí  250 Kč , roční  dětský členský příspěvek 100 Kč.
  • do platnosti územní povolenky je zahrnuto 133 mimopstruhových rybářských revírů o výměře 6346 ha a 80 pstruhových rybářských revírů o výměře 471 ha.