Přihlášení do RIS

První povolenka zdarma pro děti pokračuje

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2020.

Co je důležité: musí se jednat výhradně o první svazovou povolenku k rybolovu, kterou dítě do 15 let dostává. Další podmínkou je členství v ČRS, dítě samozřejmě musí mít před vydáním povolenky i rybářský lístek. Jinak se na zavedené praxi v jednotlivých místních organizacích nic nemění, platí nastavená pravidla pro zapojení dětí do činnosti MO ČRS. Jakmile však dítěti vznikne nárok na první povolenku k rybolovu, dostane ji v místní organizaci zdarma. Ročně je takto vydáno necelých 800 povolenek, a co hlavní, 83 % dětí, které dostaly první povolenku zdarma v roce 2018, zůstalo členy ČRS i v roce 2019 a 79 % si zakoupilo povolenku pro další rok. Tato čísla dokazují, že se nejedná jen o jednorázovou akci pro děti, které pouze využijí možnosti jedné bezplatné povolenky a v dalším roce už je rybařina nezajímá.

Po obdržení první povolenky zdarma, má dítě možnost získat další bonusy:

  • za poloviční cenu (tedy 345 Kč) knihu Rybářství a rybolov. Stačí vyplnit a odeslat objednávku prostřednictvím www.rybsvaz.cz a přiložit kopii (sken nebo foto) obou stran členské legitimace a první povolenky získané zdarma.

Rybářstvá a rybolov.jpg

  • za poloviční cenu (tedy 240 Kč) předplatné časopisu Rybářství na jeden rok. Předplatné časopisu je nutno objednat prostřednictvím www.rybsvaz.cz. Za celkem 240 Kč tak je možné získat více než 1200 stran poutavého čtení z českého i zahraničního prostředí.

Rybářství.jpg