Přihlášení do RIS

Říjnové Rybářství: Zaměřeno na lov populárního candáta obecného

RY10_obalka1-b.jpg

Přelstít candáta je jednou z největších rybářských výzev. Proto rozhodně neuškodí, když si o těchto rybách zjistíte co nejvíce informací. V říjnovém Rybářství jich najdete víc než dost. Na jeho dalších stránkách se pak dozvíte mýty a pověry muškaření, naučíte se vázat úspěšného streamera, lít vlastní průběžné olůvko nebo se vydáte do belgické Babylónské rybí věže.

Oblíbený seriál Tomáše Matýska, který monitoruje trofejní úlovky, se tentokrát zaměřil na „céčko“, jak candátovi mnozí rybáři přezdívají. V rozsáhlém textu a přehledných tabulkách se dozvíte všechno potřebné. Jaké jsou nejúspěšnější měsíce v jeho lovu, ideální maximální a minimální teploty, množství denních srážek, intenzita slunečního svitu nebo například nejvhodnější fázi měsíce.

Zjistíte také, které rybolovné techniky jsou při lovu candáta nejúspěšnější, jaké typy revírů jsou pro ulovení trofejního kusu nejvhodnější (včetně rozlišení velikosti stojaté vody i říčního toku), zjistíte nástrahu, se kterou byli rybáři úspěšní a nakonec získáte dva bonbonky: prozradíme vám názvy nejlepších revírů pro lov trofejních candátů a také seznam padesáti největších úlovků od roku 1973. Samozřejmě dosaženýchpouze na revírech ČRS a MRS.

RY10_18-26 candat1.jpg

Říjnové číslo si oblíbí rybáři, kteří svou výbavu rádi obohatí kousky vlastní výroby. S ostříleným muškařem Filipem Apjárem se naučí navazovat streamer vranku a o lovu velkých ryb na tuto nástrahu se také mnohé dozví.

RY10_44-45 musky1.jpg

Všemi mastmi mazaný Milan Tychler vám ukáže, jak si vylít vlastní průběžné olůvko a máte-li manuální práci skutečně rádi, zkusit si můžete vyrobit také vlastní svítidlo na pruty.

RY10_48-50 prelom1.jpg

RY10_46-47 svetlo1.jpg

V dalších článcích zjistíte první poslední o lovu z bellyboatu, přečtete si článek o rovnovážně sluchovém ústrojí ryb, objevíte belgickou Babylónskou rybí věž nebo se naučíte vařit kapra na kopru.

RY10_58-63 prelom1.jpg

Předplatné Rybářství pro sebe či známé zařídíte snadno na https://irybarstvi.cz/predplatne/. V e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/# si můžete objednat také samostatný výtisk říjnového čísla.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více