Přihlášení do RIS

Říjnové Rybářství: Podzimní výlovy, trofejní okouni a přívlačové závody

00-titul1.jpg

Přestože to při pohledu z okna zatím příliš nevypadá, podzim už je v plném proudu. A s ním samozřejmě výlovy rybníků, kterým se ve zbrusu novém Rybářství věnujeme vydatně. Stejně jako přívlači a přesněji přívlačovým závodům. Zkontrolovat můžete také nejdelší ulovené okouny za posledních pět dekád.

Je to dívka usměvavá s blond kudrnatými vlasy, ale princezna to není. Je to Helena Dobešová, která se rozhodla, že si vyzkouší tradiční podzimní výlov rybníka. A ne ledajakého, šlo o rybník Musík, který je podle místních rybářů velký asi jako táborský Jordán. V permanenci budou slova jako strojení rybníka, sháňka, jádření či brakoviště. A kdo ví, třeba svým povídáním navnadí i vás, abyste si výlov vyzkoušeli na vlastní kůži.

261.jpg

Výčet ryb v našem seriálu trofejních úlovků posledních pěti dekád se pomalu chýlí ke konci. Z dravců zbývají ještě bolen a okoun. Autor podrobného seriálu Tomáš Matýsek se tentokrát zabývá „pruhovanými bandity“ a jak už jste si zvykli, poskytuje veškeré dostupné informace k tomu, aby vám napomohl k úlovku trofejního kusu – poradí ideální měsíc, nástrahu, lovnou metodu, ale také počasí nebo lokalitu.

161.jpg

Téma přívlačových závodů otevřel Jan Stluka, který se navrací ke spolupráci s časopisem Rybářství. Informuje vás o tom, co budete k závodění potřebovat, a hlavně se zaměří na předsudky, které závodní rybaření doprovází.

321.jpg

Oblíbený matador Milan Tychler si pro vás tentokrát připravil dva články, které by vám mohly pomoci k úspěchu při lovu na feeder. Ve svém klasickém článku o rybářské praxi se vás pokusí přesvědčit k lovu s nástrahou mimo háček a následně vás naučí vyrábět si vlastní krmítko na červy pro případ, že byste se nemohli zbavit rybí drobotiny.

381.jpg

V říjnovém Rybářství se zejména malí čtenáři rozloučí s pohádkami o vážce Anežce, v zahraniční sekci se vydáme na lov tresek a také na druhý konec světa, na Kokosové ostrovy. Fanoušci seriálu o biologii ryb si smlsnou na textu profesora Petra Spurného o stresových reakcích ryb, Martin Kašík popíše zážitky z lovu svého prvního kapra nad 20 kg a Zdeněk Hofman zavzpomíná na veleúspěšnou výpravu na Velkou řeku.

551.jpg

To samozřejmě není vše. Na 100 stranách Rybářství objevíte další témata. Pokud Rybářství ještě nemáte předplacené, můžete tak učinit na webu https://irybarstvi.cz/predplatne/. Rybářství lze nově získat také v elektronické podobě. Stačí navštívit náš e-shop https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji vám příjemné čtení!

 

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více