Přihlášení do RIS

Říjnové Rybářství: Jak se měnily úlovky v posledních 15 letech a jaký je stav na Lipně?

RY10_obalka1-1-2.jpg

Vývoj úlovků ryb v posledních 15 letech. To je hlavní téma říjnového časopisu Rybářství. Podíváme se také velmi podrobně, jaká byla a je v současnosti situace na Lipně. A to zejména s ohledem na dravé ryby. Zabývat se budeme také plovoucími nástrahami v tekoucích vodách a vypravíme se do Švédska. Přestože jsme původně mířili do Finska

„Ryb ubývá. Není co chytat. Dříve bylo ryb spousta, dnes už nikde ani mřenka.“ Slýcháte podobné povzdechy u vody? Podívejte se společně s doktorem Romanem Lyachem, který se zabývá analýzami socio-ekologických trendů v rybaření na to, jestli jsou tyto povzdechy založené na reálném stavu věcí.

Dozvíte se, které druhy se chytají méně, kterých je v revírech oproti předchozím letům naopak víc, jaké je v úlovcích složení původních a nepůvodních ryb, na kterých vodách se zvyšuje rybářský tlak a mnoho dalších užitečných informací.

Ulovky 2.jpg

S těmi nešetřil ani doktor Milan Hladík z Jihočeského územního svazu, který velmi podrobně popisuje situaci na jedné z nejdůležitějších nádrží Česka – Lipně. Jak se vyvíjel a jaký je současný stav dravců – candáta, okouna, štiky, bolena a sumce? A jak na populace těchto druhů zapůsobila omezení v minulých letech?

Lipno 3.JPG

A rovnýma nohama do rybářské praxe. Milan Tychler tentokrát radí, jak vyzrát na ryby v místech, která jsou silně zanesená sedimentem. Jak ryby v těchto místech přelstít a jaké máte možnosti ve výběru nástrah, se dozvíte v pravidelném článku o rybářské praxi.

Tychler praxe.JPG

Pokud vám někdy něco zkříží plány, jako například koronavirus cestu za štikami do Finska, nemusíte smutnit. Můžete totiž vyrazit jinam. Třeba do Švédska a užít si tam parádní chytání. Parta kolem Zdeňka Daňka je toho skvělým důkazem – ulovila v pěti rybářích přes 200 štik. A vám se pochlubí některými z nich.

Svedsko 2.jpeg

Rybářství má tradičně 100 stran a najdete v něm mnoho zajímavého. Pokud byste si přáli dostávat časopis do schránky pravidelně každý měsíc (nebo ho někomu objednat), můžete tak udělat na https://irybarstvi.cz/predplatne/. Říjnové číslo seženete na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více