Přihlášení do RIS

Říjnové Rybářství

Pomohlo by u vybraných druhů ryb zavedení horní míry? To je otázka, nad kterou se na říjnových stránkách Rybářství zamýšlejí čtyři odborníci z oblasti rybářství a rybolovu. Zjistíte také, jak své dvouleté působení v pozici předsedy ČRS hodnotí PhDr. Mgr. Ing. Karlel Mach, MSc., MBA a k čemu všemu mohou vědci využívat satelitní snímky?

Na otázku o vhodnosti zavedení horní míry ryb odpovídaly osobnosti z různých oblastní. Vědeckou sféru zastupuje RNDr. Marek Šmejkal, Ph.D. z Biologického centra Akademie věd ČR, funkcionářskou hospodář Moravského rybářského svazu prof. Ing. Petr Spurný, CSc., kaprařskou obec Miroslav Poupa a muškařkou Roman Vlček.

Někteří respondenti by byli pro, jiní jsou proti. Čí názory jsou vám nejbližší?

Odemčený článek....

Své názory v rozhovoru sdělí čtenářům předseda Českého rybářského svazu Karel Mach, který se v listopadu dostane do poloviny svého volebního období. Co se mu za dobu jeho působení podařilo, na čem se pracuje a co by chtěl do listopadu roku 2022 dokončit?

Objekty ve vesmíru pomáhají lidem v mnoha ohledech. Ale málokoho by asi napadlo, že mohou pomoci ve výzkumu kvality vod českých nádrží. RNDr. Jindřich Duras, Ph.D. z Jihočeské univerzity vás přesvědčí o tom, že právě snímky ze satelitů mohou být velmi prospěšné.

Sto stránek časopisu opět nabízí mnohá další témata a věřím, že Rybářství jako obvykle stojí za přečtení. Objednat si ho můžete na našem e-shopu (https://irybarstvi.cz/e-shop/), v případě zájmu o předplatné ho snadno vyřídíte zde (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor