OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Rybářská stráž stále provádí kontroly rybářských revírů Zpč. ÚS

P5240144.jpg
Na základě množících se stížností na porušování rybářského řádu při lovu ryb na rybářských revírech Západočeského územního svazu, upozorňujeme všechny rybáře, že činnost rybářské stráže nebyla ani v době nouzového stavu omezena. Rybářská stráž i nadále provádí kontroly lovících na rybářských revírech Zpč. ÚS v souladu s nařízením Vlády ČR. Ke svojí činnosti je v této době vybavena ochrannými pomůckami, jako jsou rukavice, roušky, desinfekce atd. Profesionální rybářská stráž navíc pro zefektivnění svojí práce využívá při kontrolách termovizní přístroje a lodě (jednu se spalovacím motorem a druhou lehkou loď vhodnou k rychlému transportu a využití v těžko přístupných lokalitách). V poslední době byla takto odhalena celá řada přestupků, z nichž nejčastější byly lov mimo denní dobu lovu, nepřítomnost u nastražených udic, neuklizení místa lovu před jeho zahájením a lov na tři udice. Také bylo zjištěno několik případů lovu bez platného povolení. Z těchto důvodů proto apelujeme na všechny rybáře, aby dodržovali platná pravidla a aby si vážili toho, že mohou lov ryb, jako jednu z mála činností, provozovat bez větších omezení. Zároveň opakovaně upozorňujeme na přísnější posuzování všech zjištěných přestupků v době nouzového stavu.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

43.UZEMNI_KONFERENCE_ZPCUS2.JPG

Proběhla 43. konference Západočeského územního svazu 

Dne 15. září 2021 se konala ve Sportpenzionu Pohoda v Letkově 43. územní konference Českého rybářského svazu, z. s., Západočeského územního svazu. Původně měla konference proběhnout již v roce 2020. Kvůli epidemii koronaviru však nebylo možné zasedání uskutečnit a bylo opakovaně odkládáno. 

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více