Přihlášení do RIS

Rybářské dopoledne pro sluchově postižené děti v Plzni

rybářské dopoledne.jpg

Západočeský územní svaz připravil 23. 6. 2022 pro sluchově postižené děti dopoledne plné her a soutěží s rybářskou tématikou. Akce se zúčastnily děti ze Základní školy pro sluchově postižené v Plzni. Děti si mohly vyzkoušet nejen disciplíny z rybolovné techniky, ale také další soutěže včetně poznávání ryb a živočichů. Součástí byla i přednáška a lov ryb pod vedením státního trenéra juniorů (U20) v plavané pana Václava Loudy, a tak měli malí účastníci možnost shlédnout i několik druhů ulovených ryb. Kromě vlastních soutěží byl pro všechny návštěvníky akce k dispozici i simulátor zdolávání trofejního úlovku. Virtuální lov ryb si tak mohly užít nejen děti, ale možnosti zdolat trofejní rybu neodolaly ani paní učitelky.

Děti byly z rybářského dopoledne nadšené a odnesly si na památku i drobné dárečky. Zážitky dětí dokládají i střípky z následné komunikace s rodiči dětí: "Děkujeme za pěkný zážitek pro děti, Tádík měl radost z dárku"; "Vojta se moc bavil, jen chtěl prý větší rybu"; "Takhle nadšeného Matyho jsem dlouho neviděla, kluci plavou ve vaně s rybami." Paní učitelky na závěr také obdržely do školy i další výukové materiály pro děti.

Poděkování patří vedoucímu odboru mládeže Západočeského územního svazu Jiřímu Podskalskému, zaměstnancům sekretariátu, Václavu Loudovi i všem ostatním, kteří se na akci podíleli.

Akce byla částečně podpořena z dotace MŠMT Specifické aktivity pro rok 2022.

Převzato z www.rybsvaz.cz.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více