Přihlášení do RIS

Zpráva z rybářských závodů MO Teplá

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas na setkání u vody. Po drobných výměnách názorů o termínu závodů, jsme se nakonec shodli na 9. červnu. Nadešel dlouho očekávaný den konání rybářských závodů, které již tradičně pořádá naše místní organizace Českého rybářského svazu. Tentokrát jsme nepropadali předem euforii o velké účasti, protože ve stejném termínu se konalo v Teplé více akcí.

Při ranním zápisu účastníků jsme se však nestačili divit, že fronta stále neubývá a nakonec jsme zaevidovali 58 závodníků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mládež do 15 let, kde jsme měli 11 závodníků a dospělí s počtem 47 závodníků. Vzhledem k tomu, že jsme umístili okolo rybníka 60 lovících míst, to bylo tak akorát. Počasí bylo příznivé, skoro letní. Takže se občerstvovací četa musela více otáčet, aby stíhala zásobovat závodníky pitným režimem a nějakou tou klobáskou, či čerstvě uzenou makrelou. Rybník jsme měli letos dokonale zarybněný, přesto největší/nejzkušenější ryby dokázali po celých 7 hodin odolat nástrahám, ale i tak se nachytaly pěkné kousky.

Největší rybou byl úhoř 75 cm, kterého ulovil Robert Gregora ml. a největšího kapra zdolal Miloslav Bártík, měřil 67 cm. Celkem se ulovilo 671 kusů ryb o celkové délce 145,3 metru. Opět jsme tedy navýšili rekord v ulovených rybách. Vítězem mezi dospělými se stal pan Antonín Harant s úlovkem 58 kusů a délkou 972 centimetrů. Druhý v pořadí byl pan Roman Orgoň s 50 kusy a délkou 920 centimetrů. Třetí se umístil pan David Šmůla se 40 kusy a délkou 874 centimetrů. V kategorii mládež zvítězil s 11 kusy ryb a délkou 293 centimetrů Davídek Šmůla, tento malý rybář potvrdil svou formu z loňského roku a zvítězil po druhé v řadě. Druhý se umístil Jan Kokeš se 3 ulovenými rybami a délkou 146 centimetrů. Třetí místo obsadil Daniel Dostál, který ulovil 2 kusy o délce 110 centimetrů. Věcné ceny si odnesli v kategorii mládež všichni zúčastnění a v kategorii dospělých jsme ocenili prvních dvacet závodníků. Na cenu útěchy „ ručník s mýdlem“ jsme měli letos dokonce pět adeptů, kteří zůstali bez úlovku, ale jelikož se konce vyhlašování již nezúčastnili, tak si ji nakonec odnesl mladší bratr jednoho z nich se slovy, že mu stejně brácha říkal: „Když něco vyhraju, tak mi to vem.“ Závěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za účast, a pokud se Vám u nás na závodech líbilo, řekněte to svým známým a my příští rok připravíme více lovících míst.

Děkujeme Všem, kteří se podíleli na organizaci závodů a protože nás nebylo mnoho, je třeba vyzdvihnout kolegy, kteří ač jsou dříve narození, přišli a pomohli. Dále děkujeme našim rodinným příslušníkům, kteří se dobrovolně bez nároku na honorář také zapojili. Velký dík patří také TS města Teplá za posekání trávy kolem rybníka a městu Teplá za příspěvek na ceny. Všem přejeme příjemně strávené chvíle nejen u vody. Příští rok na rybářských závodech opět na shledanou.

 

Petrův zdar
ČRS z.s.,MO Teplá