Přihlášení do RIS

Setkání mládeže 2020

Setkání mládeže - Zadní Třebáň.jpg

I v letošním roce ve dnech 18. - 20. 9. 2020 se konalo setkání rybářské mládeže 2020 v Zadní Třebáni. Již tradiční víkendové setkání mládeže, kterého se zúčastnilo sedm územních svazů pořádal Odbor mládeže ČRS, z. s., ve spolupráci s odborem mládeže ÚS města Prahy. K pořádání akce byl vybrán krásný kemp Ostrov, umístěný na toku řeky Berounky. Za Zpč. ÚS byl vyslán Rybářský kroužek z Tachova, který se na setkání s přáteli a bohatě připravený program moc těšil. Po příjezdu do areálu kempu a ubytování v chatkách následoval slavnostní nástup, přivítání účastníků organizátory a předními představiteli ČRS  - předsedou PhDr. Karlem Machem a jednatelem ČRS Ing. Romanem Heimlichem. Pořadatelé si již po večeři připravili pro týmy zábavné soutěže, mezi kterými nechyběl lov ryb udicí, hody na terče, střelba ze vzduchovky, zatloukání hřebíků či stanoviště „Na výlovu“, kde se postupně celý tým musel obléknout do rybářského ustrojení vhodného k výlovu rybníku a štafetově doběhnout k určitému bodu. Zde si zvláště děti, ale i vedoucí užili veliké srandy. Zakončení dne proběhlo volným programem s možností si i na přítomné Berounce zarybařit a následnou večerkou.

 Na sobotní dopoledne byl připravený pro účastníky v nedalekém Berouně paintball, kde se děti v úmyslných bitvách dokonale vyřádily. Program pokračoval výletem do Koněpruských jeskyní - prohlídkou jeskyních prostor, kde je možné vidět spousty krasových jevů, kosterních pozůstatků či mincovnu. Po návratu do kempu nás čekala závěrečná soutěž „Velké finále”. Tým Zpč. ÚS držel průběžné druhé místo z výsledků z předchozích soutěží a výsledcích z paintballu a byl do velkého finále nasazen do tabulky z druhého místa proti horšímu ze zadních příček. Soutěžilo se ve hře „Máme rádi ČRS”, podobné té televizní, samozřejmě však s rybářskou tematikou. Hrál se „Kufr”, kdy nad vybraným žákem byla cedulka s nápisem a zbytek týmu ho musel navádět ke správné odpovědi. Cedulky se následně měnily za ryby a ve finále dokonce za živočichy. Následovala soutěž „Víc či míň”, kdy postavené týmy proti sobě soutěžily ve správné odpovědi. Zábavné bylo i odpovídání na testové otázky, kde jednotlivé týmy sbíraly body. Tým Zpč. ÚS porazil ve čtvrtfinále výběr Pražského ÚS, následně se utkal v semifinále s Moravskoslezským ÚS a výhrou si zajistil účast ve finále. Naučené znalosti, rychlost, ale i štěstí nám pomohlo ve finále překonat i výběr Severočeského ÚS, a tak tým „Západočechů” obhájil prvenství z loňského roku setkání mládeže z Bíliny. Večer byl zakončen grilováním a volnou zábavou.

 Závěrečný nedělní den začal nástupem a vyhlášením výsledků setkání mládeže. Po předání chatek a rozloučení se se zdejším areálem jsme se společně vypravili do lomu Velká Amerika, který je známý nejen jako oblíbené místo filmařů, ale také svojí hloubkou a šířkou, na jejímž dně se nacházejí dvě propojená jezírka. Po obědě, který se uskutečnil v blízkém Berouně, se účastníci rozloučili a každý se rozjel ke svým domovům. Za Zpč. ÚS mohu pochválit pořadatele za krásný program s organizací a poděkovat za spoustu zážitků, nových přátel a spokojenost dětiček. Moc se nám tam líbilo.

 

J. Vorlovský

MO ČRS Tachov