Přihlášení do RIS

Setkání mládeže 2023 

 1.jpg

Složení družstva :

vedoucí - Ing. Petr Kotál (MO ČRS Plzeň 1), Radek Winn (MO ČRS Plzeň 1), Ondřej Svoboda (MO ČRS Chrást)

děti - Petr Kotál (MO ČRS Plzeň 1)

        Adam Kotál (MO ČRS Plzeň 1)

        Radek Winn (MO ČRS Plzeň 1)

        Vojtěch Stach (MO ČRS Plzeň 1)

        Miroslav Ryba (MO ČRS Chrást)

        Jaroslav Kurila (MO ČRS Chrást)

 

Ve dnech 1. - 3. 9. proběhlo ve Vřesníku u Želivu, v malebném údolí řeky Želivky setkání rybářské mládeže. Letos se zúčastnilo 6 územních svazů ČRS : Jihočeský, Západočeský, Středočeský, Východočeský, Severočeský a Praha. Po šťastném shledání celého našeho týmu v místě konání, jsme byli všichni vybaveni krásnými, novými, zeleno-žlutými reflexními trikoty s logem Zpč.. ÚS ve dvou variantách ( s límečkem i bez), po jejichž oblečení se naše družstvo stalo doslova nepřehlédnutelným. Po slavnostním zahájení a večeři se všechny naše děti okamžitě rozeběhly k vodě, pokořit místní krásnou řeku. Lovilo se na plavanou, feeder a přívlač s úlovky následujících druhů ryb - okoun říční, jelec tloušť, plotice obecná, cejn velký, ouklej obecná, štika obecná. Po 19. hod. vyhnal naše svěřence od vody déšť, což byla naštěstí stran počasí jediná nepřízeň celého následujícího víkendu. Déšť však brzy ustal a tak bylo možno už po 20.hod. rozdělat táborák, opéct buřty a pobesedovat s přáteli.

V sobotu ráno se družstva přesunula do Hulic, kde v rámci exkurze navštívily děti Vodní dům a  dále se pokračovalo na hráz vodní nádrže Švihov (Želivka). Výklad o této vodní nádrži a hrázi byl opravdu velmi zajímavý a děti měly na paní průvodkyni spoustu zvídavých otázek. Odpolední program, už opět v místě ubytování,  byl sestaven ze zábavných soutěží, kdy děti musely ukázat nejen svou obratnost, rychlost, ale i vědomosti, které načerpaly z dopoledních výkladů. Následoval volný program, kde se děti dílem věnovaly sportovním aktivitám - badminton, fotbal, stolní tenis, a největší vydry opět rybolovu. Večer pak proběhlo grilování a přátelské posezení.

V neděli ráno se družstva přesunula do Pelhřimova do Muzea rekordů a kuriozit, které si děti s nadšením prohlédly. Po obědě následovalo vyhlášení výsledků sobotních soutěží, kdy 1. místo obsadilo družstvo Jihočeského ÚS, 2. místo ÚS města Prahy Praha a 3. místo Středočeský ÚS. Náš ÚS získal, stejně jako vloni, bramborovou medaili. Všechny děti se plně snažily, rozhodně neudělaly ostudu a mají můj obdiv.

Celkové hodnocení akce - ubytování bylo perfektní, strava chutná a dostatek, organizace naprosto vzorná, za což patří velké poděkování všem organizátorům pod vedením pana Zdeňka Paula z MO ČRS Pelhřimov.

Domů jsme všichni odjížděli spokojení, plni nových zážitků a dojmů. Kéž by bylo více takových podařených akcí!

Za účastníky

Ondřej Svoboda, foto Petr Kotál a Radek Winn

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více