Setkání mládeže Jaroměř 2.- 4.září 2022

Ve dnech 2. - 4.9. 2022 se naše západočeské družstvo, složené ze 4 žáků z MO ČRS  Plzeň 1 + 2 vedoucích a 2 žáků z MO ČRS Chrást + 1 vedoucího, zúčastnilo Setkání rybářské mládeže pořádané Východočeským ÚS ČRS v Jaroměři. Po počátečním bloudění části našeho týmu, kdy na slavnostním zahájení předsedou ČRS panem Karlem Machem ještě 3 naši účastníci chyběli, jsme se nakonec všichni šťastně setkali v místě konání. Po ubytování a večeři už následoval první bod programu - podvečerní návštěva pevnosti Josefov. Prohlídka byla velice zajímavá, poučná, místy dobrodružná až strašidelná - v pevnosti je 45 km podzemních chodeb bez světla, čili hotový labyrint a konkrétně tedy pro mne bylo největší lahůdkou, že jsou místy stropy vysoké pouhých 160cm. Naštěstí  jsme se všichni u východu opět ve zdraví shledali. Poté jsme se přesunuli zpět na ubytovnu a následoval volný program - večerní prohlídka Jaroměře.

V sobotu po snídani jsme přejeli do Dvora Králové nad Labem, kde program pokračoval prohlídkou tamějšího safari, což bylo velice pěkné. Největší atrakcí byla projížďka safaribusem a přímý kontakt s ochočeným žirafákem, který strkal hlavu přímo do busu a všechny si nás prohlédl a některé i poslintal. Součástí prohlídky bylo i vypracování několika úkolů v rámci soutěže mezi jednotlivými ÚS, čehož se naprosto vzorně zhostil rodinný tým Kotálů a hlavně díky nim jsme v této části soutěže byli spolu s Jihočechy nejlepší. Po obědě jsme se přesunuli zpět pod Jaroměř, kde jsme konečně i nahodili a celkem úspěšně i zarybařili. Hlavně náš benjamínek Jára Kurila nás všechny vyškolil v lovu 40 cm jelců jesenů. V 16 hod. pak pokračoval program v Jaroměři Dolních Dolcích, kde mají rybáři svoje parádní zázemí v podobě rybářského domu a přilehlého rybníka. Zde probíhalo chytání v podobě štafety, kdy po ulovení ryby předal lovec prut dalšímu a vítězilo družstvo, které první odchytalo všemi 6 členy. Dlužno dodat, že se to povedlo pouze Středočechům, kteří chytali dva metry vedle našeho družstva s naprosto stejným vybavením a stejnými nástrahami, kdy naší rybářskou čest za družstvo zachránil Mirek Ryba ulovením jednoho kapříka 35 cm a na ostatní už se bohužel nedostalo. Poté následovalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěží a předání drobných cen. Loňské třetí místo jsme bohužel neuhájili a skončili tentokrát čtvrtí ze sedmi ÚS, což není špatné. Večeře byla na grilu a všichni si myslím pochutnali na několika masových variantách. Pak následovala volná zábava podbarvená místní country kapelou, kdy jsme si zachytali už mimo soutěž a dlužno dodat, že pak nám to všem šlo parádně až do tmy.

V neděli po snídani a předání pokojů jsme se přesunuli do záchranné stanice zraněných živočichů na kraji Jaroměře, kde následovala prohlídka. Dále měla proběhnout ukázka výcviku policejních psů, která se ovšem z technických důvodů nekonala a na místě bylo zvoleno náhradní řešení - chytání na Labi nad Jaroměří, což děti kvitovaly s radostí a pěkně si ještě zachytaly - nikdo nebyl bezrybka. Obědem pak bylo letošní Setkání ukončeno a vydali jsme se zpět k našim domovům, což už proběhlo bez komplikací a bloudění.

Organizace byla perfektní, počasí vymodlené a dětem i nám vedoucím se akce moc líbila, za což patří organizátorům velký dík. 

Ondřej Svoboda


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více