Přihlášení do RIS

Setkání rybářské mládeže 2019

O víkendu 30.8. - 1. 9. 2019 se konalo setkání rybářské mládeže v Bílině pod záštitou Odboru mládeže Rady ČRS, z. s. ve spolupráci s odborem mládeže ČRS, z. s., Svč. ÚS. Setkání se zúčastnilo 6 územních svazů, kdy za Zpč. ÚS byly nominovány kroužky z Tachova a Kdyně. Po pátečním odpoledním příjezdu a ubytování v pěkném kempu Kyselka následovala prezentace a slavnostní zahájení. Pořadatelé si hned po večeři připravili pro děti první soutěž, kde si měly z připravených pomůcek a s využitím,, všeho" kolem, připravit reklamu, spot k tématu ČRS. Západočeši se dali do porady a k realizaci připraveného nápadu hrané scénky, kterou později před porotou prezentovali. Dle pozdějších výsledků patřila k nejlepším. Následovala večerka. Na sobotní dopoledne připravili pořadatelé výlet na důl Bílina. Návštěva povrchového dolu na těžbu hnědého uhlí zaujala snad všechny přítomné. Odpoledne už patřilo soutěžím. Všechny zúčastněné územní svazy odcházely s časovým plánem po skupinách na označenou stezku po okolí, kde plnily různé úkoly sportovního, logického i znalostního charakteru. Volný čas pak děti trávily koupáním v bazénu, který byl součástí kempu. V podvečer proběhlo vyhlášení výsledků. Celý tým měl skvělý pocit z dobře odvedené práce. Po vyhlášení 3. místa pro Středočeský ÚS , 2. místa pro Pražský ÚS se vítězem stal ÚS ze Západu Čech. V týmu vypukla radost. Večer byl zakončen opět různými soutěžemi o sladké odměny. Nedělní dopoledne patřilo výletu do technického muzea, kde děti doslova hltaly poznatky z hornické historie, svezly se v hornickém vláčku, viděly vybavení včetně používané techniky a těžkou práci horníků v podzemních šachtách. Po návratu do Bíliny, obědě ve zdejších prostorách školní jídelny a následném předání chatek se každý vydal ke svému domovu.

Z reakcí dětí bylo znát, že se jim moc líbilo. Kromě zážitků, nových kamarádu a spousty vzpomínek si odvezly i pohár a ty nejcennější medaile.

Západočeský tým byl ve složení vedoucích J. Vorlovského, S. Schleisse a dětí - Standy a Jakuba Schleissů, Honzy Dvořáka, Pavla Potfaje, Jardy Šulana a Dana Hrečina.

 J. Vorlovský

MO ČRS Tachov