Přihlášení do RIS

Srpnové Rybářství: Obří sumec Jakuba Vágnera a nový seriál o trofejních úlovcích

RY08_obalka1-21.jpg

Populární rybář Jakub Vágner ulovil ve svém životě už mnoho sumců, nedávno se mu však podařilo zapřáhnout pořádný kousek při lovu z bellyboatu. Statistika nuda je pouze pro lidi, kteří v ní neumí hledat důležité informace. A právě o statistikách trofejních úlovků (a z toho, co z nich vyplývá) je nový seriál, který startuje právě v srpnovém Rybářství.

Dovolená u Jakuba Vágnera a jeho manželky, kaprařky Claudie, nemůže probíhat jinde než na rybách. Při bivakování na konci jednoho prázdninového dne si oba všimli krásných kaprů promenádujících se u nedaleké špice ostrova. Vtom mezi ně vlétl pořádný sumec. V tu chvíli bylo zřejmé, co budou hned zítra po probuzení dělat.

Přestože Vágner lovil sumce po celém světě, když druhý den tohoto sumce spatřil u svého bellyboatu, „třásl se, jako kdyby do něj pustili 220 voltů!“. A to ho ještě čekala nevypočitatelná cesta ke břehu přes proud. V bellyboatu nic snadného…

RY08_26-31 vagner1.jpg

Kdo by nechtěl chytat trofejní úlovky? Každý rybář aspoň v koutku své lovecké duše doufá, že se mu jednou podaří zapřáhnout výstavní rybu, se kterou se bude moci pochlubit svým kolegům z Petrova cechu.

Aby takový rybář zvýšil svoje šance na pořádný úlovek, určitě ocení seriál o trofejních úlovcích, který v Rybářství startuje právě v srpnovém čísle. V každém vydání se zaměříme na jednu rybu, o které se dozvíte první poslední. U některých dílů, jako například v tomto premiérovém, se k hlavní rybě přidají ještě jedna nebo dvě přidružené. Tak se v úvodním dílu, ve kterém se zabýváme trofejními úlovky amura, dozvíte zajímavé informace také o tolstolobicích.

A na jaké informace se můžete těšit? Na seznam nejdelších úlovků od roku 1973 (!), které byly přihlášené do prestižních rybářských soutěží (mezi nimi samozřejmě nechybí soutěž Nej Nej Nej časopisu Rybářství), dále pak grafy počtu trofejních úlovků z pohledu dekád, ale také měsíců. Dozvíte se, za jakého počasí amuři nejlépe berou (teploty, srážky, sluneční svit), a dokonce také v jaké fázi měsíce byli rybáři nejúspěšnější. Dále zjistíte, jaké nástrahy a rybolovné techniky rybáři používali a jako třešničku na dortu se dozvíte také TOP lokality pro lov trofejních amurů.

Všechny tyto informace se budou opakovat v každém díle, vždy se však zaměříme na jiný rybí druh. V září to bude lipan.

Na 100 stranách Rybářství najdete samozřejmě mnoho dalších podnětných informací a článků. Pokud byste si chtěli časopis předplatit, můžete tak učinit na https://irybarstvi.cz/predplatne/. Srpnové číslo je k dostání také na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

RY08_32-35 hofman1.jpg

RY08_64-65 musky1.jpg

RY08_84-89 kostarika1.jpg

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více