Přihlášení do RIS

Srpnové Rybářství: jak funguje ČRS, nový seriál o kaprařině a lov cichlid v Brazílii

Léto se přehouplo do druhé poloviny a pokud vyrážíte k vodě, určitě si nezapomeňte přibalit srpnové Rybářství. Oprášíte si znalosti o tom, jak funguje Český rybářský svaz, dozvíte se o lovu hmyzu na třepačku, objevíte startující seriál o kaprařině a společně s Kateřinou Švagrovou se vydáte do Brazílie na lov cichlid.

Jak funguje ČRS

ČRS je rozdělen na organizace hned několika úrovní. Důležité jsou pojmy jako místní organizace, územní svaz, Republiková rada, Republikový sněm nebo uživatel revíru. Jaké jsou náplně činnosti všech těchto organizací, odkryje v rozhovoru tiskový mluvčí ČRS Tomáš Kočica.

Čtenáři se také dozví novinky ohledně chystaných změn Stanov ČRS nebo v jaké fázi se nachází připravovaný Centrální rybářský informační systém.

Pokud patříte zejména k mladší generaci, možná se naučíte novou techniku – lov s hmyzem na třepačku. Představuje ho ve svém seriálu Kouzlo přirozených nástrah Zdeněk Hofman, který vám vysvětlí, že ideální způsob, jak být v této technice úspěšní, je hrát si na indiány a plížit se k vodě velmi nenápadně.

Seriál o kaprařině

Startující seriál o kaprařině představuje naše nová autorka a milovnice Labe Šárka Malá. A protože moderní kaprařina obnáší velké množství informací, bude to seriál obsáhlý. První díl je věnovaný kaprařskému vybavení a rybáři se v něm mimo jiné dozvědí, jak zařídit, aby se jim nerosil bivak zevnitř.

Zatímco v předchozím díle Kateřina Švagrová šla málem vynadat krokodýlům, že kvůli jejich promenádování na verandě nemůže spát, tentokrát málem přišla o život při přeletu. Ale vše dopadlo dobře, takže jedna z nejznámějších českých rybářek mohla vyrazit na lov nádherných cichlid, a to zejména prestižních cichlid žlutoskvrnných.

Na 100 stránkách časopisu samozřejmě objevíte další zajímavá témata. Kdybyste si ho chtěli prohlédnout celý, můžete si ho objednat zde (https://irybarstvi.cz/e-shop/). Předplatné zařídíte snadno zde (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Příjemné čtení a pěkné léto!

Ondřej Cupal

Šéfredaktor Rybářství