Přihlášení do RIS

Státní trenér  školil  v rybolovné technice západočeské juniorské závodníky

Státní trenér mládeže v rybolovné technice Karel Světelský zavítal 5. a 6. dubna 2019 do západních Čech, aby proškolil západočeské juniorské závodníky i jejich trenéry. Dvoudenní instruktáž se uskutečnila ve Kdyni.

První část školení proběhla v podvečer 5. dubna na horské chatě Koráb, kde státní trenér mládeže spolu s p. Karlem Koblihou ukázali přítomným konstrukci návazců k jednotlivým disciplínám, včetně názorných ukázek montáže a uzlů. Dále přítomné seznámili se současnými trendy používaných materiálů k výrobě závodních prutů i materiálů k sestavování návazců jednotlivých disciplín.

Druhá část školení se uskutečnila 6. dubna na hřišti Sokola Kdyně. Hlavní náplní školení byla především pomoc trenérům odstranit technické chyby při tréninku začínajících závodníků.  Během instruktáže předvedli přítomní mladí závodníci trenérům provedení jednotlivých disciplín, a ti se snažili hned na místě odstraňovat  jejich chyby, zejména v chybných návycích.

Pořadatelé z MO ČRS Kdyně zajistili všem účastníkům školení na hřišti občerstvení.  Na dvoudenní školení státního trenéra mládeže přispěl i Odbor rybolovné techniky ČRS ÚS Plzeň.

Jiří Patka MO Kdyně

foto: Karel Kobliha