Přihlášení do RIS

Tým Zpč. ÚS obsadil 2. místo v národním kole Zlaté udice

Nejlepší 4 žáci, jeden dorostenec a jedna žákyně, kteří se nominovali z Územního kola Zlaté udice, se o víkendu 21.-23. 06. zúčastnili Národního kola Zlaté udice. Letošní ročník hostil Pražský územní svaz ve městě Světlá nad Sázavou.

Tým tvořili žáci Stanislav a Jakub Schleissovi z MO Kdyně, David Havránek z MO Stříbro a Matěj Vejvančický z MO Nepomuk. V kategorii dorostenců z MO Nepomuk Ondřej Holub a ozdobou týmu byla Nina Hynčíková z MO Nýrsko. Trenérských povinností se z hostil Petr Havránek z MO Stříbro, Jan Hozman z MO Nepomuk a Václav Váchal z MO Kdyně. Jako konzultant pro lov ryb udicí tým doprovázel Jan Kazda z MO Nýrsko a technickou podporu týmu dělal otec kluků Schleissů Stanislav.


Náš tým vyrazil na závody již ve čtvrtek večer, aby se stmelil a aby se utvořila dobrá nálada v týmu, který byl složen z různých místních organizací. Na páteční dopoledne byl naplánovány trénink v lovu ryb udicí na plavanou v místě konání sobotního závodu. Trénink byl velice povedený a velmi přispěl k taktice na sobotní lov.
Páteční odpoledne jsme se ubytovali a po slavnostním zahájení odebrali na soutěž v rybářských znalostech. Ty se skládaly z testu a poznávaček ryb, rostlin a živočichů. Naši závodníci si v silné konkurenci vedli velmi obstojně a po součtu pořadí jsme se ocitli na druhém místě. Nejlépe se umístil Standa, který získal bronzovou medaili.
 Velmi brzy ráno v sobotu jsme začali připravovat krmení a živou nástrahu na lov ryb. Z tréninku jsme měli připravenou taktiku a udice tak, aby se nám dařilo. První kolo závodu se vyvíjel velmi dobře až možná nad naše očekávání. Dařilo se nám cíleně lovit ryby ve složení cejnek malý, cejn a plotice. Jen s většími kapry jsme si neuměli poradit a ti nám často naše slabé návazce utrhli. Po prvním kole jsme ve dvou sektorech měli umístění 1. Ve dvou sektorech umístění 2. V dalších dvou sektorech jsme měli 3. a 4. místo. Všichni víme, že druhá kola již bývají těžší i my jsme se s druhým kolem statečně porvali. Po druhém kole jsme opět díky perfektním přístupu k lovu obsadili v sektoru B s Matějem krásné 1. místo a tím se potvrdila i jeho výhra ze závodů v lovu ryb udici v kategorii žáci. Standa v sektoru A obsadil 2. místo a to ho vyneslo na bronzové umístění v lovu ryb udici. Ondra v kategorii dorostu statečně bojoval s konkurencí a s kapry, které se mu ale nedařilo vytáhnout, avšak i horší umístění z druhého kola mu stačilo na 3. místo z lovu ryb udicí. Nina se součtem umístění 4 obsadila krásné 2. místo z tohoto závodu. Díky správně zvolené taktice a výborným výsledkům náš tým obsadil v této disciplíně suverénně 1. místo.


Nedělní den, již tradičně, patřil rybolovné technice. V té jsme se chtěli vytáhnout a doufali jsme ve velmi pěkný výsledek. I díky tomu, že v našem týmu byli medailisté z nedávného mistrovství České republiky v této disciplíně. Velkou motivaci pro nás byla účast předsedy Českého rybářského svazu Karla Macha, který i náš odbor mládeže hájí ve výboru územního svazu. Jako zkušený reprezentant v rybolovné technice se s našimi závodníky dělil o zkušenosti a rady. Díky zkušeným závodníkům z kdyňské organizace se nám podařilo, i přes pár drobných zaváhání některých našich členů, obsadit druhé místo. V kategorii žákyň nám udělala obrovskou radost Nina, která si se svým výkonem vysloužila bronzovou medaili.
 A tím bylo vše rozhodnuto. Náš tým Západočeského územního svazu obsadil 2. místo. Na první příčku nás dělilo pouze pět lepších umístění. V kategorii žáků se stal absolutním vítězem Stanislav Schleiss. Ve zbylých kategorii jsem na celkové medaile bohužel nedosáhli.


Jsme moc hrdí na to, že jsme mohli všichni reprezentovat náš územní svaz a budeme ho i v srpnu se stejnou ctí reprezentovat na prvním ročníku mezinárodní soutěže Zlatá udice a Zlatý blyskáč, které se bude konat 23. – 25. 8. ve Vodňanech. Své síly zde změříme s vítězem z Moravskoslezského územního svazu a taktéž vítězi slovenské obdoby soutěže.

Držte nám palce.

Za tým Zpč. ÚS Jan Hozman


Celkové výsledky v příloze.