OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dobrovolníci budou uklízet okolí Klabavské nádrže. Přijďte pomoci i Vy!

Český svaz ochránců přírody v Rokycanech, Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Rokycany, Povodí Vltavy, s.p. a řada dobrovolníků bude v sobotu 22. dubna uklízet okolí Klabavské nádrže. Stane se tak v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, jejíž cílem není jen úklid přírody, ale i výchova veřejnosti k okolnímu prostředí. Obliba této kampaně rok od roku vzrůstá a je chvályhodné, že podobných uklízecích akcí přibývá. Neorganizují je však jen ochránci přírody, ale řada jiných subjektů, což je jistě dobře. V současné době je již zaregistrováno přes 2000 akcí, do kterých se můžete zapojit i Vy. Bližší informace najdete na www.uklidmesvet.cz .

Klabavská nádrž nedaleko Rokycan je známou zastávkou celé řady opeřenců při jarních a podzimních tazích. Máte-li štěstí, setkáte se zde s kormorány, volavkami, orlovci či jinými zajímavými druhy, orla mořského nevyjímaje. Vodní plocha je však také rájem rybářů. Jdete-li okolo, jistě na některého vyznavače Petrova cechu narazíte, jak tiše sleduje, až mu nějaká ryba zabere.


Klabavská nádrž je však silně znečištěna různými odpadky z plastů či dalšími naplaveninami. Proto vznikl nápad zorganizovat úklid okolí Klabavské nádrže, do kterého se může zapojit každý. Vzhledem k tomu, že se na znečištění tohoto kousku Modré planety podílejí především lidé z blízkosti vodního toku, který vede do Klabavské nádrže, vyzýváme všechny lidi dobré vůle, aby nám přišli s úklidem pomoci.

Sraz zájemců je v 9.00 hodin před sídlem rokycanských ochránců přírody ve Švermově ulici 748/II v Rokycanech. Odtud se společně autobusem dopravíme ke Klabavské nádrži. Pro ty, kteří se na Klabavu dopraví vlastními prostředky, je sraz v 9.30 před domem hrázného p. Groskopfa - Klabava čp. 31. Zde pak bude probíhat úklid, který završí společný táborák a zhodnocení akce. S návratem je počítáno odpoledne, ale není vyloučeno, že skončíme dříve. Doporučujeme se tedy vhodně obléci, vybavit se pevnější obuví a především nezapomenout na rukavice. Organizátoři zajistí pytle na odpad, jeho odvoz k likvidaci, občerstvení a drobné upomínkové předměty.

Je nutné připomenout, že uklízecí akci organizujeme každý rok a vždy se setkává s velkým ohlasem. Stovky naplněných pytlů s různými odpadky, desítky kol, lodí či jiných věcí – to bývá obrázek, který lze vidět. Díky obětavosti a náklonnosti všech, kteří přijdou pomoci, se alespoň na nějaký čas Klabavská nádrž stane krásnou.  Přijďte nám tedy i Vy pomoci uklidit nepořádek po jiných. 

Pavel MOULIS

předseda ZO ČSOP Rokycany

 


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám