OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Únorové Rybářství: Jaké to je dělat rybářského průvodce?

RY02_obalka1-a1.jpg

Pracovat jako rybářský průvodce musí být úžasné zaměstnání, myslí si většina rybářů. Jenomže on to zase takový med není, jak nás přesvědčí Kateřina Švagrová v únorovém Rybářství. V tom také naleznete článek české vědkyně o změně migračního chování velryb, zjistíte jak neobvykle nastražovat kukuřici pod háček nebo co dělat, když se setkáte u vody s masivním úhynem ryb.

Rybářští průvodci mají přesně stanovený harmonogram, jehož porušení může znamenat velké nepříjemnosti v podobě vleklé únavy a nevyspání. Podívejte se společně s českou muškařkou Kateřinou Švagrovou, jaké to je být rybářským průvodcem (nebo průvodkyní) na čarokrásném Islandu.

svagrova.jpg

Daleko na sever nás zavede také doktorka Zuzana Sajdlová z Biologického centra AV ČR, která při zkoumání sleďů obecných v norských fjordech narazila na velryby, které přitom měly být tou dobou na cestě do tropických moří. Proč velryby v určitých situacích mění své migrační chování?

verlyby.jpg

Oblíbený rybář praktik Milan Tychler pokračuje ve svém seriálu o rybářských vychytávkách. Tentokrát se zaměří na kukuřici a na její umisťování pod háček. Vysvětlí, jak používat nekonečnou zarážku, gumový kroužek, drátěný klip nebo jak udělat řetízek z kukuřice.

Tychler kukurice.jpg

Představte si, že přijdete k revíru, kde plavou mrtvé ryby. Jak byste postupovali? Co dělat a hlavně na co nezapomenout, vysvětlují v anketě Rybářství doktor Pavel Jurajda z Ústavu biologice obratlovců AV ČR v Brně a profesor Tomáš Randák z Fakulty rybářství a ochrany vod na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Sto stran časopisu jako tradičně přináší mnohem víc článků i témat. Pokud máte zájem o předplatné, můžete si ho zařídit pod odkazem https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji Vám pěkné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

43.UZEMNI_KONFERENCE_ZPCUS2.JPG

Proběhla 43. konference Západočeského územního svazu 

Dne 15. září 2021 se konala ve Sportpenzionu Pohoda v Letkově 43. územní konference Českého rybářského svazu, z. s., Západočeského územního svazu. Původně měla konference proběhnout již v roce 2020. Kvůli epidemii koronaviru však nebylo možné zasedání uskutečnit a bylo opakovaně odkládáno. 

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více