OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Únorové Rybářství: Jaké to je dělat rybářského průvodce?

RY02_obalka1-a1.jpg

Pracovat jako rybářský průvodce musí být úžasné zaměstnání, myslí si většina rybářů. Jenomže on to zase takový med není, jak nás přesvědčí Kateřina Švagrová v únorovém Rybářství. V tom také naleznete článek české vědkyně o změně migračního chování velryb, zjistíte jak neobvykle nastražovat kukuřici pod háček nebo co dělat, když se setkáte u vody s masivním úhynem ryb.

Rybářští průvodci mají přesně stanovený harmonogram, jehož porušení může znamenat velké nepříjemnosti v podobě vleklé únavy a nevyspání. Podívejte se společně s českou muškařkou Kateřinou Švagrovou, jaké to je být rybářským průvodcem (nebo průvodkyní) na čarokrásném Islandu.

svagrova.jpg

Daleko na sever nás zavede také doktorka Zuzana Sajdlová z Biologického centra AV ČR, která při zkoumání sleďů obecných v norských fjordech narazila na velryby, které přitom měly být tou dobou na cestě do tropických moří. Proč velryby v určitých situacích mění své migrační chování?

verlyby.jpg

Oblíbený rybář praktik Milan Tychler pokračuje ve svém seriálu o rybářských vychytávkách. Tentokrát se zaměří na kukuřici a na její umisťování pod háček. Vysvětlí, jak používat nekonečnou zarážku, gumový kroužek, drátěný klip nebo jak udělat řetízek z kukuřice.

Tychler kukurice.jpg

Představte si, že přijdete k revíru, kde plavou mrtvé ryby. Jak byste postupovali? Co dělat a hlavně na co nezapomenout, vysvětlují v anketě Rybářství doktor Pavel Jurajda z Ústavu biologice obratlovců AV ČR v Brně a profesor Tomáš Randák z Fakulty rybářství a ochrany vod na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Sto stran časopisu jako tradičně přináší mnohem víc článků i témat. Pokud máte zájem o předplatné, můžete si ho zařídit pod odkazem https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji Vám pěkné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Z VÚS.jpg

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (červen 2021)

Červnové zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS se po sedmi měsících jednání prostřednictvím videokonferencí konalo, za dodržení aktuálních protiepidemických opatření, formou osobního setkání v sídle svazu.

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více