Přihlášení do RIS

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

V neděli 5. 3. 2023 se sešlo 36 rtéčkových závodníků z 5ti organizací na prvním kole Územního halového přeboru v rybolovné technice mládeže. Ten letos netradičně na jaře uspořádala místní organizace Nepomuk v propůjčené sportovní hale - Sokolovně v Nepomuku. Mladí závodníci v 5ti věkových kategoriích soutěžili ve dvou disciplínách skish a arenberg, a to ve dvou sledech.  Součástí závodu jednotlivců bylo i tradičně klání mezi týmy z různých místních organizací našeho územního svazu.  V kategorii mladších žáků se s bodovým výsledkem 174 bodů umístil na prvním místě Pavel Šmíd z MO Nepomuk, na druhém místě se 169 body Matěj Coufal z MO Stříbro a na třetím místě se 143 body Luboš Trhlík z MO Nepomuk.  Holčičí kategorii mladších žákyň vyhrála Monika Holá z MO Stříbro se 66 body před Agátou Matějkovou taktéž z MO Stříbro, která naházela celkem 31 bodů. Starší kluci naházeli o poznání více bodů, kdy nejvíce měl Václav Kohel z MO Kdyně, a to 297 bodů následovaný Lukášem Krutinou z MO Domažlice se 274 body a třetí místo obsadil Jan Glaser z MO Stříbro s 250 body. Slečny z kategorie starších žákyň se umístily v tomto pořadí: první místo Helena Vejvančická z MO Nepomuk 286 bodů, druhé místo Tereza Mohyláková 165 bodů taktéž z MO Nepomuk a třetí závěrečné místo Tereza Královcová 99 bodů z MO Kdyně. Nejlepší výsledky předvedli junioři a juniorky, kteří byli ve společné kategorii. Jakub  Schleiss z MO Kdyně naházel 393 bodů ze 400 možných a zvítězil. Druhé místo bral Šimon Flandera z MO Nepomuk 344 bodů a třetí místo slečna Lucie Nejdlová z MO Kdyně s 329 body. V týmech, jako již tradičně, ale tentokrát pouze o fous zvítězila výprava ze Kdyně s celkovým počtem 985 bodů, na druhém místě MO Nepomuk 985 bodů a třetí místo MO Tachov 828 bodů. Ceny, které financoval náš územní svaz, předal člen odboru RT a vedoucí mládeže MO Nepomuk Jan Hozman. Díky štědrosti ZÚS se dostalo s drobnou cenou na každého závodníka. Poděkování patří všem trenérům za to, že se věnují záslužné práci - výchově nových závodníků v tomto rybářském sportu. V neposlední řadě místní organizaci Nepomuk za uspořádání závodů a městu Nepomuk za zapůjčení sportovní haly.  Našemu územnímu svazu za podporu sportovní činnosti a práce s mládeží.