Přihlášení do RIS

ÚZEMNÍ KOLO ZLATÉ UDICE STŘÍBRO

Obrázek16.jpg

Zlatá udice je tradičním vyvrcholením aktivit rybářských kroužků.  31. května – 2. června 2024 na Butově u Hracholuské přehrady uspořádala MO Stříbro a Západočeský územní svaz územní kolo, kde se o postup na národní kolo během tří dnů utkaly děti ze sedmi okresů. Soutěžilo se v rybolovu – plavané, rybářských znalostech a rybolovné technice. Rybolov byl původně naplánován na Mži nad přehradou. Tu ale kvůli očekávaným vydatným srážkám začali rychle odpouštět a závodní úsek se stal neregulérním. Naštěstí snížení hladiny zpřístupnilo celý břeh v kempu Butov, a tak se chytalo tam. Páteční první kolo rybolovu dopadlo nad očekávání dobře, i přes občasný déšť byli všichni spokojeni. Aby toho nebylo dost, po večeři a slavnostním zahájení vyrazili někteří opět k vodě, dokonce se jim podařilo ulovit sedmdesáticentimetrového úhoře. Sobotní tříhodinovka plavané byla opět úspěšná. Ryby najely do pátečního zakrmení, a tak se nikdo nenudil. Odpoledne následovala soutěž ve znalostech. Byla připravena v pozoruhodné historické budově staré pošty v Kladrubech, kde má tamní kroužek klubovnu. V přízemí probíhal písemný test, v patře byla znamenitě připravena poznávačka, obsahující patnáct rostlin, patnáct živočichů a dvacet ryb. V neděli jsme po snídani opustili ubytování a přejeli opět do Kladrub, tentokrát na hřiště v údolí Úhlavky, kde již bylo připraveno sportoviště pro pětiboj v rybolovné technice. S obavami jsme sledovali mraky. Kupodivu jsme nezmokli, svatý Petr posunul vlnu lijáků na jih, bohužel to odnesli ve Štěnovicích. Na závěr proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, předání pohárů a cen a porada týmu pro národní kolo.

V soutěži družstev zvítězil tým okresu Tachov, stříbro získalo mile překvapivší družstvo okresu Rokycany, bronz okres Plzeň – jih.

V soutěži jednotlivců byly hodnoceny tři kategorie. Žáci do 15 let, dívky do 15 let a dorost do 18 let.

V nejpočetnější kategorii žáků zvítězil Lukáš Krutina (okr. Domažlice) před Šimonem Houškou (Tachov) a Pavlem Šmídem (Plzeň-jih)

Mezi dívkami byla bezkonkurenční Helena Vejvančická, která vyhrála všechny tři disciplíny. Druhá skončila Agáta Matějková reprezentující okres Klatovy, třetí Barbora Krupičková (Tachov).

Tvrdou bitvu svedli dorostenci. Nejlepší byl Jakub Krutina (Domažlice), stříbrný byl Pavel Potfaj (Tachov), bronzový Václav Sýkora (Nepomuk).

Z nejlepších bylo vytvořeno družstvo pro národní kolo Zlaté udice, které letos pořádáme v Nepomuku.

Pochvalu zaslouží všichni závodníci, trenéři a vedoucí, vše proběhlo v naprosté pohodě. Velkou pochvalu zaslouží tým okresu Rokycany, který se díky obětavým vedoucím velmi zlepšil a získal zasloužený úspěch.  

Tým pořadatelů v čele s Petrem Havránkem odvedl skvělou práci, dovedl se vypořádat s nečekanými událostmi, jako byla nucená změna závodního úseku pro rybolov. Hrdinou byl E. Svoboda, který zajistil exponáty pro poznávačky i přesto, že týden před akcí utrpěl úraz a dorazil o berlích. Dík patří i všem, kteří se zapojili jako rozhodčí a organizační pracovníci.

Děkujeme všem podporovatelům, zejména Západočeskému územnímu svazu, městu Stříbro, městu Kladruby a dalším sponzorům.

Za odbor mládeže Západočeského územního svazu
Jiří Podskalský

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více