Přihlášení do RIS

Územní přebor v LRU feederem - jarní kolo

feeder 2023.jpg

Na břehu rybníka Klášter ve stejnojmenné obci se 8. 5. 2023 sešlo ráno 29 závodníků v kategorii U15 a 7 závodníků v kategorii U20, kteří se přijeli přátelsky střetnout v jarním kole lovu ryb udicí na feedrový prut v těchto kategoriích. A to až ze 6 organizací našeho Územního svazu.

Po ranním míchání krmení a přípravě nástrah proběhlo losování lovných míst a následný rozchod na přípravu před prvním kolem. První kolo probíhalo jak v lovu drobných ryb, tak i  v lovu větších kaprů a karasů. Nebyl žádný závodník, který byl neulovil rybu. Průměr na jednoho závodníka v kategorii U15 byl v prvním kole přes 2 kg. V prvním kole nejvíce nachytal Kuba Kotlan z MO Nepomuk, a to 4385 g. V kategorii U20 řádil nepomucký Ondřej Holub, který ostatní kolegy v kategorii přechytal, jak se říká o parník, a to s váhou 11835 g.

Po obědě se děti přesunuly na lovné místo pro druhé kolo, kde se začaly připravovat na lov pro druhou půlku závodu.

Druhé kolo se neslo ve stejném duchu jako první. Brali převážně cejni a karasy, občas nějaký kapřík, a to v obou kategoriích. V kategorii U15 v druhém kole vyčníval Pavel Potfaj z MO Tachov s váhou 5085 g a v kategorii U20 dominoval Jakub Krutina z MO Domažlice s váhou 8264 g.

Po sečtení výsledků z obou kol se přistoupilo k vyhlášení výsledků a ocenění vítězů. Na prvním místě v kategorii U20 se umístil Jakub Krutina z MO Domažlice následovaný Ondřejem Holubem z MO Nepomuk a Janem Šimicem z MO Plzeň 1. V kategorii U15 zvítězil člen z MO Plzeň 1, a to Jakub Stach, na druhém místě Filip Brašna z MO Nepomuk a Jakub Kotlan z MO Nepomuk.

Ceny, které financoval náš územní svaz, předal předseda MO Nepomuk pan Ing. Jaroslav Somolík. Díky štědrosti ZÚS se dostalo s drobnou cenou na každého závodníka.

Poděkování patří všem trenérům, že se věnují záslužné práci výchovy nových závodníků v tomto rybářském sportu. V neposlední řadě místní organizaci Nepomuk za uspořádání závodů a přípravu závodního úseku. Našemu Územnímu svazu za podporu sportovní činnosti a práce s mládeží.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více