Přihlášení do RIS

Územní venkovní přebor v RT - podzimní kolo

KDY: 09.10.2022

KDE: Nepomuk

V neděli 09.10.2022 se sešlo 32 rtéčkových závodníků z 6ti organizací na poslední kolo Územního venkovního přeboru v rybolovné technice mládeže. Ten letos poprvé uspořádala místní organizace Nepomuk v propůjčeném areálu FK Nepomuk.

Při chladném mlhavém ránu se začalo házet terčovými disciplínami. Muška skish, arenberg a zátěž skish pískali odrostlí závodníci tohoto sportu. Na rozhodcování mušky skish se uvolnily dvě trenérské legendy a to Miroslav Hubálek a Josef Baron. Za což jim patří velké díky. Po odházení terčových disciplín se plynule přešlo na dálkové hody. První na řadu přišla disciplína muška dálka. Tato časově dlouhá disciplína trochu snížila ranní časový náskok. Avšak každý závodník má na tuto disciplínu vyměřený čas 5 minut o který ho nikdo nechtěl připravit. Průběžně se závodníci a trenéři posilnili obědem a ohřály v zázemí klubovny FK Nepomuk. Poslední disciplínou byla zátěž dálka u které má každý závodník 3 hody. Tato disciplína byla velmi rychle odházena.

Po sečtení výsledků se v kategorii Juniorů těšili z vítězství naši dva reprezentanti David Nejdl na prvním místě a jakub Schleiss na druhém místě a na třetím místě taktéž odchovanec MO Kdyně Stanislav Schleiss. V kategorii starší žáci byla o velký kus úspěšná Lucie Nejdlová z MO Kdyně před Terezou Mohylákovou z MO Nepomuk. V početnější kategorii starších žáků byl první opět odchovanec MO Kdyně a to Václav Kohel na druhém místě se umístil zkušený Pavel Potfaj z MO Tachov a bronz zbyl na Honzu Glasera z MO Stříbro. Další dívčí kategorie a to mladší žákyně ovládla Bára Krupičková z MO Tachov o 4 body horší tedy druhá skončila Holá Monika z MO Stříbro. V Nejpočetnější kategorii mladších žáků byl nejlepší třetí z bratrů Schleissů a to Matěj na druhém místě Lukáš Krutina z MO Domažlic třetí místo patřilo zaslouženě nováčkovi z MO Stříbro a to Matějovi Coufalovi.

V týmech byl nejlepší juniorský tým z MO Kdyně A, druhý MO Tachov a třetí MO Kdyně B.

Ceny, které financoval náš územní svaz předal člen odboru RT a vedoucí mládeže MO Nepomuk Jan Hozman. Díky štědrosti ZÚS se dostalo s drobnou cenou na každého závodníka.

Poděkování patří všem trenérům, že se věnují záslužné práci výchovy nových závodníků v tomto rybářském sportu. V neposlední řadě místní organizaci Nepomuk za uspořádání závodů a FK Nepomuk za zapůjčení sportovního areálu. Našemu Územnímu svazu za podporu sportovní činnost a práce s mládeží.