Přihlášení do RIS

Územní přebor v LRU feederem - podzimní kolo

           Logo 006197.png               MO Nepomuk.png

KDY: 25.09.2022

KDE: Klášter

Na břehu rybníka Klášter ve stejnojmenné obci se 25.09. sešlo ráno 23 závodníků v kategorii U15 a 7 závodníku v kategorii U20 kteří přijeli přátelsky se střetnout v podzimním kole lovu ryb udicí na feedrový prut v těchto kategoriích. A to až ze 7 organizací našeho Územního svazu.

Po ranním míchání krmení a přípravě nástrah proběhlo losování lovných míst a následný rozchod na přípravu před prvním kolem. První kolo probíhalo v drobných rybách a náhodných kapřích odrostenců. Bohužel bylo v kategorii U15 i několik bezrybků. V prvním kole nejvíce nachytal Kuba Kotlan z MO Nepomuk a to 5160g. V kategorii U20 řádil domažlický Jakub Krutina, který ostatní kolegy v kategorii přechytal jak se říká o parník a to s váhou 11180g.

Po obědě se deti přesunuly na lovné místo pro druhé kolo, kde se začaly připravovat na lov pro druhou půlku závodu.
Druhé kolo už bylo o trochu lepší. Ryby braly převážně cejni a občas nějaký kapřík. A to v obou kategoriích. V kategorii U15 v druhém kole vyčníval Filip Brašna z MO Nepomuk s váhou 4160g a v kategorii U20 opět dominoval Jakub Krutina z MO Domažlice s váhou 12440g.

Po sečtení výsledků z obou kol se přistoupilo k vyhlášení výsledků a ocenění vítězů. Nikoho nepřekvapilo, že na prvním místě v kategorii U20 se umístil Jakub Krutina z MO Domažlic následovaný Davidem Havránkem z MO Stříbro a Janem Šimicem z MO Plzeň 1. V kategorii U15 zvítězil taktéž člen z Domažlic a to Kubův bratr Lukáš Krutina, na druhém místě Šmůla Štěpán z MO Stod a Helena Vejvančická z MO Nepomuk.

Ceny, které financoval náš územní svaz, předal předseda MO Nepomuk pan Ing. Jaroslav Somolík. Díky štědrosti ZÚS se dostalo s drobnou cenou na každého závodníka.

Poděkování patří všem trenérům, že se věnují záslužné práci výchovy nových závodníků v tomto rybářském sportu. V neposlední řadě místní organizaci Nepomuk za uspořádání závodů a přípravě závodního úseku. Našemu Územnímu svazu za podporu sportovní činnost a práce s mládeží.

Jan Hozman 
MO ČRS Nepomuk

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více