Přihlášení do RIS

Územní seminář vedoucích rybářských kroužků

24.února 2018 se v plzeňském Škodalandu jako každý rok setkali vedoucí rybářských kroužků místních organizací.

Zhodnotili práci s rybářskou mládeží v roce 2017, seznámili se s termínovým kalendářem společných akcí chystaných pro letošek, získali aktuální informace o metodice vedení kroužků, možnosti čerpání dotací (MŠMT, daru Olympijského výboru pro sportující mládež atd.).  Územní kolo ZU pořádá 1-3. června MO Stříbro na Butově a v Kladrubech. Výhled pořadatelů na následující roky: 2019 Kralovice, Plasy + Plzeň, 2020 Domažlice, 2021 Bělá nad Radbuzou. Na setkání mládeže v Horní Bečvě byly nominovány MO Nýrsko a MO Kralovice. V zájmu bezpečnosti bude třeba jet o den dříve a vrátit se o den později, je s tím třeba počítat v rozpočtu.  Měli bychom zajistit jednoho vedoucího na tábor Rady ve Smetanově Lhotě, v úvahu připadají Hynek Dort nebo Kateřina Patková.

Významnou pomocí vedoucím kroužků jsou informace a metodické pomůcky na webu Rady ČRS  rybsvaz.cz. V oddělení "Sport, mládež a mezinárodní činnost" jsou na jednom místě k dispozici veškeré dostupné informace k práci s mládeží včetně termínových kalendářů Územních svazů.

Byla provedena prezentace nového informačního webu odboru mládeže ÚS, který má adresu: https://odbor-mladeze-plzen.webnode.cz/  Jeho administraci vedou manželé Hozmanovi.

Jako čestný host se dostavil předseda Rady ČRS a ÚS JUDr. Alexander Šíma, za výbor ÚS přijel účastníky pozdravit jednatel pan Martin Bílý. Hosté poinformovali o dění ve svazu a spolu s vedoucím odboru mládeže J. Podskalským všem poděkovali za nezištnou práci s rybářským dorostem.

Každoroční setkávání na Semináři a dalších společných akcích významně pomáhá k vzájemnému poznávání mezi členy jednotlivých MO a vede ke zlepšení spolupráce v rámci Územního svazu.