Přihlášení do RIS

V Plzni proběhlo Mistrovství ČR juniorů v přívlači

O víkendu proběhlo Mistrovství ČR juniorů v LRU přívlačí. Pořádání se ujal Západočeský územní svaz ve spolupráci s MO ČRS Plzeň 1.

Chytalo se na plzeňské na Mži, utkali se borci v kategoriích U15 a U20. Lovilo se přímo v centru Plzně, nejdříve u stadionu Viktorie, a potom mezi památným Saským a Pattonovým mostem.

Jakub Kolda pod jezem u Viktorky

Počasí závodníkům příliš nepřálo, víkend přinesl téměř zimní počasí, foukal vítr, a co chvíli přecházely intenzivní přeháňky. Rybám to ale naštěstí nevadilo a závodníci si velmi pěkně zachytali. Dopolední dvě kola v podjezí ukázaly druhovou pestrost rybího společenstva, lovili se okouni, tloušti, jeseni, proudníci i pěkné podoustve. Větší dravci se v úlovcích nevyskytli.

Podoustve

Odpoledne se v nadjezí lovili především okouni, ve vyšších partiích pak opět druhová všehochuť. Na závodech v přívlači je nutné vypíchnout velmi ohleduplné zacházení s úlovky.

jesen

Závody navštívili i předseda ČRS Dr. Karel Mach a předseda pořádající MO Jiří Podskalský st. Dr. Mach zavzpomínal na svoje začátky v rybářském kroužku, který právě v udržované nivě Mže míval tréninky v rybolovné technice.

zdolávání 2

Závodníci byli s průběhem šampionátu spokojeni, závodní úseky na Mži, které byly náhradou za rozvodněnou Úslavu, se ukázaly jako velmi dobrá volba. Celkem se ulovilo 266 ryb, na ty nejlepší závodníky byla radost pohledět, s jakým zaujetím a dovedností vodili svoje nástrahy.

Nejlepší U15

V kategorii U15 (do 15 let) zvítězil Jiří Pěchouček (Středočeský ÚS), stříbro bral Pavel Franč (Středočeský ÚS), bonzovou příčku obsadil Jan Kocum (Jihočeský ÚS).

vítěz U20

V kategorii U20 (do 20 let) zvítězil Jáchym Hanko (Středočeský ÚS), stříbro získal Matěj Slavík (Východočeský ÚS), bronz Pavel Pechan (ÚS města Prahy).

Děti s poháry

předání pohárů 2

Gratulujeme medailistům, ostatním patří poděkování za účast a všem přejeme hodně rybářských úspěchů do budoucna. Děkujeme také pořadatelům, kterými byli především Aleš Ráža, Jiří Podskalský ml., Miroslav Zvolánek a Pepa Král, za dobrou práci a těšíme se na další podobné akce.

fotka na závěr

Na závěr připojujeme pozvání na otevřený závod pro mládež "Západočeský dravec" v rámci juniorské ligy v přívlači, který se koná 5.11.2022 v Plzni.

Za ČRS Lukáš Mareš


Převzato z rybsvaz.cz

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více