OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Víkendová akce pro malé rybáře Hracholusky- Butov 2017  se vydařila. 

Uspořádali ji pro své členy vedoucí  rybářských kroužků z Hrádku V. Lisý a J. Kalivoda, patřící pod ČRS MO Rokycany a M.Šobáň z Mýta patřící pod ČRS MO Holoubkov ve spolupráci s vedoucími PS Pionýr  Hrádek a PS Strašice. Akce se uskutečnila 19.5. - 21.5. 2017 v rekreačním středisku Butov. Zúčastnilo se jí přes 40 dětí s dospělími celkem 53 lidí.

Po příjezdu a ubytování v chatkách se účastníci soustředění seznámili s areálem rekreačního střediska Butov ( umývárkami,sociálním zařízením,jídelnou,hřištěm,přístavištěm,s přilehlým pobřežím a s místami pro rybolov).Potom se uskutečnil táborák,kde si všichni opekli špekáčky,nebo klobásy dovezené z domova. Nedočkaví malí rybáři potom vzali své rybářské náčiní a vyrazili obsadit břehy Hracholuské přehrady. Zanedlouho se od vody ozýval radostný jásot dětí z prvních ulovených ryb.

Druhý den za časného ranního kuropění se první rybářští nadšenci  opět objevili  u vody, aby nepromeškali své úlovky. Ryby braly jako o závod, takže většina z malých rybářů si některý z větších úlovků odvezli ze sebou domů. Mezi účastníky soustřědění byli též vítězové a postupující do Územního kola soutěže Zlatá udice,kteří jej využili k poslední přípravě.Děti si rovněž pochvalovaly stravu,kterou jim paní kuchařky připravili. Ať již to bylo pečené kuře s bramborem,nebo rizoto,či svíčková s knedlíkem,nebo kuřecí řízek.Vše dětem velmi chutnalo a byly spokojené. Ty děti,které nerybařily, si mohly pod dohledem svých vedoucích zastřílet ze vzduchovky,nebo si zahrát míčové hry.Též si zahrály v areálu na šipkovanou,při které plnily různé úkoly,které pro ně vedoucí vymysleli.

Ti otužilejší okusily též vodu Hracholuské přehrady,ve které si zaplavaly,nebo si zajezdily na nafukovacím člunu. Víkend utekl jako voda v přehradě. Všem se líbil,někteří se vyjádřili,že by vydrželi i déle, ale školní povinnosti volají,že ještě nenastal čas prázdnin. Při odjezdu všichni slíbili, že se za rok zase vrátí na toto oblíbené místo. 

Za vedoucí kroužků sepsal

Míra Šobáň


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám