OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Výlov Černého rybníka nepřinesl po deseti letech žádné překvapení

 Žádného velkého překvapení se 23. března 2019 nedočkali rybáři MO ČRS v Bělé nad Radbuzou při výlovu Černého rybníka, který patří mezi západočeské rybářské revíry ČRS.

Rybník o velikosti necelých tří hektarů  bylo nutné vypustit kvůli přítomnosti bobra evropského, který se na rybníku usadil a svou činností poškodil vypouštěcí zařízení. To bylo nutné vyčistit a opravit. Při výlovu rybáři současně  z rybí obsádky odstranili tak zvané invazní druhy, jakými je karas stříbřitý, střevlička východní a sumeček americký. Opravy naštěstí nebyly závažné a rybník bylo možné zase hned napustit. Vylovené ryby a nebylo jich málo, tak trávili dočasně několik hodin života v kádích a přepravních bednách, než se rybník zase začal napouštět. Aby se v teplém počasí s rybami zbytečně nemanipulovalo, nebylo možné je počítat ani vážit. Do rybníka se tak podle odhadu rybářů vrátilo zpět na 4000 kaprů 35 -50 cm, největší přibližně 70cm, dále 200 amurů, 17 velkých tolstolobiků z nich někteří měli více než metr a kolem 20 kilogramů. Z dravců se do rybníka vracelo zhruba 200 štik, z toho největší měřila přes 90 centimetrů a přibližně 200 candátů, největší 80 centimetrů.

Nyní po deseti dnech od vypuštění je rybník opět plně napuštěn a k tomu i velmi dobře zarybněn a slibuje zajímavé rybářské zážitky.Všem členům MO ČRS Bělá nad Radbuzou, kteří se na výlovu podíleli, patří velký dík.


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám