Výlov Černého rybníka nepřinesl po deseti letech žádné překvapení

 Žádného velkého překvapení se 23. března 2019 nedočkali rybáři MO ČRS v Bělé nad Radbuzou při výlovu Černého rybníka, který patří mezi západočeské rybářské revíry ČRS.

Rybník o velikosti necelých tří hektarů  bylo nutné vypustit kvůli přítomnosti bobra evropského, který se na rybníku usadil a svou činností poškodil vypouštěcí zařízení. To bylo nutné vyčistit a opravit. Při výlovu rybáři současně  z rybí obsádky odstranili tak zvané invazní druhy, jakými je karas stříbřitý, střevlička východní a sumeček americký. Opravy naštěstí nebyly závažné a rybník bylo možné zase hned napustit. Vylovené ryby a nebylo jich málo, tak trávili dočasně několik hodin života v kádích a přepravních bednách, než se rybník zase začal napouštět. Aby se v teplém počasí s rybami zbytečně nemanipulovalo, nebylo možné je počítat ani vážit. Do rybníka se tak podle odhadu rybářů vrátilo zpět na 4000 kaprů 35 -50 cm, největší přibližně 70cm, dále 200 amurů, 17 velkých tolstolobiků z nich někteří měli více než metr a kolem 20 kilogramů. Z dravců se do rybníka vracelo zhruba 200 štik, z toho největší měřila přes 90 centimetrů a přibližně 200 candátů, největší 80 centimetrů.

Nyní po deseti dnech od vypuštění je rybník opět plně napuštěn a k tomu i velmi dobře zarybněn a slibuje zajímavé rybářské zážitky.Všem členům MO ČRS Bělá nad Radbuzou, kteří se na výlovu podíleli, patří velký dík.