Přihlášení do RIS

Výtěr štiky v místní organizaci ČRS Aš

S příchodem jara, kdy se začíná pozvolna oteplovat, nastává ten správný okamžik k výlovu generačních štik z chovných rybníků. K umělému výtěru jsme shromáždili 32 ks štik o průměrné váze 2kg. Výtěr štik proběhl v naší pstruží líhni, podařilo se nám je vytřít v jednom termínu a získali jsme 400 000 ks jiker. Vytřené ryby jsme vysadili zpět do našich svěřených revírů.

Začátkem dubna se vykulily první rybičky, které se snažily co nejrychleji zachytit na stěně nádrže nebo na nabízených větvičkách jehličnanů. Po strávení většiny žloutkového váčku se plůdek štiky začal rozplavávat a v tom okamžiku už bylo zapotřebí jej vysadit do předem připravených rybníků k dalšímu odchovu. V letošním roce jsme odchovali celkem 120 000 ks váčkového plůdku štiky. Polovinu jsme vysadili do našich chovných vod a zbytek jsme nabídli dalším organizacím v Karlovarském kraji.


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více