OK

XIII. mezinárodní mistrovství České republiky - LRU přívlač

O víkendu 12. -13.10 proběhlo na přehradě Hracholusky XIII. mezinárodní mistrovství České republiky - LRU přívlač, které pořádal Daniel Kop pod záštitou MO ČRS Plzeň 1 ve spolupráci se Západočeským ÚS.

Západočeský ÚS byl reprezentován čtyřmi muži a jednou ženou (Ivana Leitlová, Daniel Kop, Michal Běhounek, Jiří Podskalský ml. a Aleš Ráža).

Většina závodů LRU přívlač se odehrává na řekách, v tomto případě si pořadatel zvolil netradičně přehradní nádrž, aby se ukázalo, jestli ti co vyhrávají na řekách, umí najít a přelstít ryby i na stojaté vodě.

Počasí týden před akcí bylo ukázkové podzimní a místní okouni se pomalu a jistě už začali “futrovat” na zimu a parádně spolupracovali při kontrolních návštěvách za účelem vybrání správných závodních úseků.

Bohužel počasí nevydrželo do termínu konání akce a udělalo se parádní “babské jaro”, kdy to bylo přes den na tričko a kraťasy. Takové počasí se sice líbí lidem, ale ryby moc nespolupracují. Výsledkem toho bylo to, že ryby braly zpravidla jen krátce po rozednění a pak přicházeli záběry jen ojediněle.

První závodní den našim reprezentantům týmově moc nevyšel, Daniel Kop sice vybojoval první místo ve své skupině, ale ostatním se moc nedařilo a po prvním dnu jsme byli na průběžném 6. místě. Naopak Ivana Leitlová v kategorii žen byla po prvním dni na vedoucí pozici.

Naši borci ale nic nevzdávali, mírně upravili strategii kdo bude závodit na mělčinách a kdo se popasuje s hloubkami a vyrazili do boje. Výsledkem toho bylo konečné 3. místo pro Západočeský ÚS, v jednotlivcích 3. místo pro Daniela Kopa a neskutečné první místo v jednotlivcích v kategorii žen pro Ivanu Leitlovou.

Při závodu se nachytaly i pěkné ryby a to hlavně okouni přes 30 centimetrů a největší ryba závodu byl bolen 56cm, kterého ulovil Robert Forst.

Celkem bylo chyceno 606 ryb s velkou převahou okouna a potvrdilo se to co naznačují i lodní závody a to, že je zde velký nedostatek candáta, protože se chytil jen jeden kus o délce kolem 30ti centimetrů.

Celá akce splnila to nejdůležitější, všichni si to náramně užili a všude byl cítit sportovní duch a přátelská atmosféra.

Na závěr patří i velké poděkování Michalovi Běhounkovi a Jiřímu Podskalskému ml. za velkou pomoc při přípravě této organizačně náročné akce.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?