Přihlášení do RIS

XIII. mezinárodní mistrovství České republiky - LRU přívlač

O víkendu 12. -13.10 proběhlo na přehradě Hracholusky XIII. mezinárodní mistrovství České republiky - LRU přívlač, které pořádal Daniel Kop pod záštitou MO ČRS Plzeň 1 ve spolupráci se Západočeským ÚS.

Západočeský ÚS byl reprezentován čtyřmi muži a jednou ženou (Ivana Leitlová, Daniel Kop, Michal Běhounek, Jiří Podskalský ml. a Aleš Ráža).

Většina závodů LRU přívlač se odehrává na řekách, v tomto případě si pořadatel zvolil netradičně přehradní nádrž, aby se ukázalo, jestli ti co vyhrávají na řekách, umí najít a přelstít ryby i na stojaté vodě.

Počasí týden před akcí bylo ukázkové podzimní a místní okouni se pomalu a jistě už začali “futrovat” na zimu a parádně spolupracovali při kontrolních návštěvách za účelem vybrání správných závodních úseků.

Bohužel počasí nevydrželo do termínu konání akce a udělalo se parádní “babské jaro”, kdy to bylo přes den na tričko a kraťasy. Takové počasí se sice líbí lidem, ale ryby moc nespolupracují. Výsledkem toho bylo to, že ryby braly zpravidla jen krátce po rozednění a pak přicházeli záběry jen ojediněle.

První závodní den našim reprezentantům týmově moc nevyšel, Daniel Kop sice vybojoval první místo ve své skupině, ale ostatním se moc nedařilo a po prvním dnu jsme byli na průběžném 6. místě. Naopak Ivana Leitlová v kategorii žen byla po prvním dni na vedoucí pozici.

Naši borci ale nic nevzdávali, mírně upravili strategii kdo bude závodit na mělčinách a kdo se popasuje s hloubkami a vyrazili do boje. Výsledkem toho bylo konečné 3. místo pro Západočeský ÚS, v jednotlivcích 3. místo pro Daniela Kopa a neskutečné první místo v jednotlivcích v kategorii žen pro Ivanu Leitlovou.

Při závodu se nachytaly i pěkné ryby a to hlavně okouni přes 30 centimetrů a největší ryba závodu byl bolen 56cm, kterého ulovil Robert Forst.

Celkem bylo chyceno 606 ryb s velkou převahou okouna a potvrdilo se to co naznačují i lodní závody a to, že je zde velký nedostatek candáta, protože se chytil jen jeden kus o délce kolem 30ti centimetrů.

Celá akce splnila to nejdůležitější, všichni si to náramně užili a všude byl cítit sportovní duch a přátelská atmosféra.

Na závěr patří i velké poděkování Michalovi Běhounkovi a Jiřímu Podskalskému ml. za velkou pomoc při přípravě této organizačně náročné akce.