Přihlášení do RIS

XXXV. Mistrovství České republiky v LRU – muška – řeka dospělých a žen

IMG-20230612-WA0016.jpg

Mistrovsví České republiky mužů a žen v muškaření na řece je velmi významná akce z každoročního termínového kalendáře závodního muškaře. Letos vyšlo pořadatelství na Západočeský územní svaz.

Závodní úsek byl vytyčen na Otavě 5 ve Velkých Hydčicích, ženy poměřily své zkušenosti na revíru Otava 6, který propůjčilo Klatovské rybářství na základě dohody a skvělé spolupráce s Ing. Petrem Votípkou. Díky patří i jihočechům za propůjčení úseku Otavy 4 v Novém Dražejově.
V pátek v podvečer se všichni sešli na slavnostním zahájení a losování. Poté se závodní týmy ubytovaly a důkladně připravily na nadcházející den.
Realizační tým Západočeského územního svazu vytyčil závodní úseky pro tento významný závod a po sobotní snídani se tak mohlo začít muškařit. Průběh závodu byl od začátku dokonalý, Ryby braly hned po zahájení a první krásné úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Do oběda to šlo jako po drátkách, po obědě už začalo jezdit poměrně
hodně vodáků a začalo se dělat trochu dusno. Ačkoliv všechny radary ukazovaly, že se přeháňky vyhnou, tak opak byl pravdou Kolem půl páté udeřila obrovská průtrž mračen, která bleskově přiletěla, polámala kdejaké větve ze stromů, které začaly padat do vody i na prostory kolem. Závod byl z bezpečnostních důvodů okamžitě ukončen, závodníci doslova vytaženi z vody. Životy a zdraví všech závodníků a rozhodčích jsou na prvním místě. Začaly se tedy sčítat výsledky ze všech sobotních kol a závodníci se už
pomalu připravovali na neděli, která pro ně byla rozhodující. O celkové pořadí byl boj až do posledního kola. To co fungovalo v
sobotu, bylo v neděli jinak. Kde v sobotu ryby braly, v neděli vůbec.Zajímavý a těžký, ale z našeho pohledu krásný závod.
V neděli v 16 hodin bylo dobojováno a začaly se sčítat celkové výsledky. Protože nebyly podány žádné reklamace, došlo v 18 hodin k samotnému vyhlášení vítězů a vítězek.

ženy: 
1. Kateřina Švagrová - Jč. ÚS

2. Markéta Procházková - Zpč. ÚS

3. Tereza Rutová - ÚSMP

muži:
1. Tomáš Adam - ÚSSMaS B
2. Antonín Pešek - MRS A
3. Tomáš Langer - ÚSMP

družstva:
1. Moravský rybářský svaz A
2. Jihočeský územní svaz
3. Středočeský územní svaz

Obrovská gratulace patří nejen vítězům, ale všem zúčastněným.  Poděkování patří celému realizačnímu týmu Západočeského územního svazu, který s velkou ctí uspořádal tento závod a těší se na další akce, jako je třeba Západočeský pohár v Hydčících, který se bude konat v průběhu měsíce srpna. V neposlední řadě patří poděkování také všem, kteří přišli závodníky podpořit a všem, kteří zajistili stravování v průběhu celého závodu. Bez těchto faktorů by nemohlo mistrovsví proběhnout v tak skvělé atmosféře, která zde po celou dobu panovala.

Za realizační tým:
Jirka Pech, Silvie Havlíková, František Havlík, Josef Kanta, Kamil
Dvořák, Nikča Dvořáková, Vašek Donal.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více