Přihlášení do RIS

Začala nová závodní sezona přívlačářů

Loňská sezona západočeských závodníků v přívlači byla velmi podařená. Ať již šlo o výsledky na Mezinárodním Mistrovství republiky dospělých: Náš kraj obsadil 3. místo a Daniel Kop se stal Vicemistrem, mezi juniory zase vynikl Filip Ráža, který v kat. U18 obsadil 4. místo a na Mistrovství Slovenska byl dokonce druhý, nebo v ligových soutěžích, kdy družstvo Plzeňáci vyhrálo nejvyšší soutěž a ve druhé lize se naše mužstva umístila na prvním a druhém místě (KUR, Bolení Hlavy). A proto očekávání letošních výsledků jsou veliká.

Juniorka jede na plný obrátky

Ligové soutěže ještě nezačaly, ale juniorská liga již jede na plné obrátky. Tento rok se mládežníci utkají v osmi kolech pořádaných po celé republice snad vyjma Moravy, kde práce s mládeží v této disciplíně poněkud pokulhává. Junioři mají za sebou již tři závody, které se odehrávají v tomto jarním období většinou na soukromých revírech s obsádkou duháka a sivena.

První kolo se uskutečnilo již 18. 3. na soukromé pískovně blízko Prahy. Počasí nám moc nepřálo a tak se chytalo za neustálého mrholení a silného větru. Aktivita ryb tedy nebyla nikterak vysoká. Přesto se nějací obyvatelé vodní říše nechali zlákat na umělé nástrahy závodníků. Kromě nasypaných pstruhů se na břehu objevilo i několik candátů a okounů. Nejlepším z našich byl Michal Mareš, který se umístil třetí, dále pak Jindřich Kokoška čtrnáctý a Filip Ráža jedenadvacátý.

Další kolo, tedy druhé pořádal Středočeský ÚS na svém revíru Rachyně. Tento rybník se zvláštním režimem, kdy v zimě a na jaře má pstruhový režim s možností lovu na dírkách a ve zbytku sezony režim mimopstruhový je krásnou ukázkou toho jak se někteří činovníci snaží vyhovět stále sílící poptávce rybářů všech zaměření na co nejdelší lovnou sezonu. Tento závod se konal 1. 4. a krásné, slunečné počasí bylo jen nádherným dokreslením rybářského eldoráda. Bojovalo zde přes čtyřicet dorostenců a ti byli schopni ulovit za 4 kola přes 600 ryb. Závod byl rozdělen do tří kategorií a naši si opět vedli velmi dobře. V kat. do 10 let obsadil Jindra Kokoška třetí místo, v kategorii 14 - 18 byl Míša Mareš dekorován na druhém místě a Filip Ráža skončil pátý.

Třetí kolo pořádané na soukromém písáku u Poděbrad bylo opět ovlivněno letošním rozmarným počasím. Termín 22. 4. nenapovídal, že během závodu budeme neustále pod přívaly deště s příměsí sněhu a vichr občas dosahoval síly orkánu. Siveni byli nafoukáni v jednom rohu rybníka a závodníci lovící jinde byli nuceni velmi zjemnit a pokusit se o ulovení malých okounků. Přesto si s tím naši závodníci poradili a žádný z nich neskončil jako bezrybka. Umístění: Filip Ráža 9., Michal Mareš 15. a Jindra Kokoška 29. Další kolo Juniorské ligy se koná v gesci MO Plzeň 1 ve spolupráci se Západočeským ÚS na revíru Úslava 1 v termínu 15.7.

Za SO LRU přívlač Aleš Ráža