Přihlášení do RIS

Západočeský Územní přebor v LRU feeder mládeže, podzimní kolo

12.jpg

Podzimní kolo Západočeského územního přeboru v LRU feeder mládeže uspořádala 28. září 2023 místní organizace Plzeň 1. Z přihlášených třiceti účastníků nakonec přijelo dvaadvacet závodníků kategorie U15 (z toho dvě dívky) a čtyři závodníci kategorie U20. Žáci závodili ve čtyřech sektorech, dorostenci v jednom. Měsíc byl v úplňku a ryby to s braním nepřeháněly, podobně jako v sobotním grandslamovém Feedercupu. Braly tak opatrně, že řada záběrů nebyla vůbec detekována a rybáři zjišťovali, že mají rybu až při vytahování. Zajímavých úlovků bylo poskromnu, za kolo většinou do kila. Za zmínku stojí dvoukilový tloušť kladrubského Matěje Coufala. Počasí ale účastníkům přálo a odpoledne bylo na slunci osmadvacet stupňů, tedy horko na konec září neobvyklé. Na hladině se vyhřívali velcí amuři a pár kaprů, ale potvrdilo se pravidlo: Kterou rybu vidíš, většinou nechytíš.  

Pořadatelé díky M. Stachovi připravili dětem i doprovodu občerstvení a zázemí v podobě stanu se stolem a lavičkami.

Závod skončil překvapivým vítězstvím dvou domažlických borců, v U15 Lukáše Krutiny a mezi U20 Richarda Bernarda. Druhá místa obsadili David Šmůla (Dobřany) a David Havránek (Stříbro), bronz pak Jakub Mašek (Nepomuk) a Ondřej Holub (Nepomuk). Výbornou úroveň a republikovou konkurenceschopnost potvrdili také závodníci MO Nepomuk, MO Kladruby a zejména MO Dobřany. Jsme rádi, že trvá zájem o sport jak mezi dětmi, tak mezi trenéry.

Děkujeme všem podporovatelům a pořadatelům.

Jiří Podskalský

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více