OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (červen 2020)

Vážené rybářky, vážení rybáři,

dne 25. června se členové výboru sešli naposledy před letními prázdninami.

Na programu byla příprava 43. územní konference, jejíž konání bylo z důvodu koronavirových omezení přesunuto na 30. září 2020. Členové výboru schválili program schůze a projednali další organizační záležitosti. Pro delegáty konference a funkcionáře z místních organizací je již tradičně k dispozici prostor v informačním systému LIPAN s veškerými informacemi ke konferenci, včetně návrhů z členských schůzí, které budou předkládat delegáti jednotlivých místních organizací.

Dále členové výboru stanovili ceny územních povolenek pro rok 2021, které zůstávají ve stejné výši jako v roce letošním. K zachování současných cen pomohl především příznivý vývoj prodeje členských povolenek.

V dalším bodu programu rybářský technik Petr Dimitrov seznámil členy výboru se změnami v rybářském řádu a v soupisech revírů. Většinou se jedná jen o drobné změny. V některých případech (formulace lovu muškařením a na umělou mušku na MP revírech v období od 1.1 do 15.6.) bude nutné provést revizi textu až po zasedání hospodářského odboru Rady nebo počkat na rozhodnutí příslušného rybářského orgánu (soupisy některých revírů). O změnách budeme rybáře informovat v samostatné novince na našich webových stránkách.

Předseda Ing. Jan Štípek přednesl informace ze zasedání Republikové rady ČRS. Jednatel Martin Bílý informoval o obsahu porady jednatelů.

Na základě žádosti rozhodli členové výboru o poskytnutí bezúročné zápůjčky pro MO Božičany na nákup nákladního vozu značky IVECO včetně příslušenství pro převoz ryb.

Martin Bílý, jednatel Zpč. ÚS ČRS

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Zářijové Rybářství

Žáci usedají do lavic, a tak není od věci si některé vědomosti oprášit. Nebo je možná získat vůbec poprvé. Doktor Ján Regenda s Jihočeské univerzity nás provede vývojem rybníků v celém 20. století. Mapuje vývoj produkce ryb, rybích společenstev a také nárůst intenzifikačních faktorů.

Více

prvni_povolenka_zdarma_1.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2020.

Více

00002241_samolepka_2.jpg

Akce časopisu Rybářství. Tři měsíce předplatného pro děti zdarma!

Máte doma malého rybáře, kterého baví objevovat kouzlo přírody, napětí z lovu a raduje se z každého úlovku? Chtěli byste, aby se o svém koníčku dozvěděl víc?

Více