OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (listopad 2020)

Vážené rybářky, vážení rybáři,

z důvodu epidemiologických opatření se výbor Západočeského územního svazu ČRS 19. listopadu 2020 historicky poprvé sešel formou videokonference.

Po krátkém úvodním seznámení s pravidly pro videokonferenci se zasedání výboru řídilo schváleným programem jednání.

Jednatel Martin Bílý informoval členy výboru o změnách v konání hospodářských závěrek s místními organizacemi, jejichž součástí je i předání členských známek, povolenek k rybolovu a soupisů revírů pro příští rok. Organizační změny, které spočívají zejména ve vymezení většího časového prostoru pro celou akci a v možnosti místních organizací vybrat si jim vyhovující termín, jsou vynuceny vládními omezeními v souvislostí s koronavirovou epidemií.  Pro rybářskou veřejnost je důležité, že je vše nastaveno tak, aby místní organizace mohly zahájit prodej známek a povolenek pro rok 2021 již od počátku druhé poloviny prosince. V této souvislosti je dobré připomenout změnu schválenou výborem Zpč. ÚS již dříve, totiž, že celoroční územní mimopstruhové i pstruhové povolenky ČRS, z. s., Zpč. ÚS a celosvazové a celorepublikové povolenky opravňují jejich držitele k lovu ryb na revírech ČRS, z. s., Zpč. ÚS, až do 10.1. následujícího roku. Zdůrazňujeme, že se jedná o opatření platné výhradně na revírech Západočeského územního svazu, neplatí pro rybolov na ÚN Orlík a revírech ostatních územních svazů ČRS.

Dále členové výboru schválili plán práce na rok 2021, který počítá s deseti zasedáními výboru a územní konferencí. Konkrétní termín konání konference bude stanoven podle vývoje epidemiologické situace v příštím roce.

Místopředseda územního svazu Michal Blahůšek informoval členy výboru o návrzích místních organizací na vyznamenání členů. Výbor Zpč. ÚS rozhodl o udělení 10 čestných odznaků ČRS III. stupně, 6 čestných odznaků ČRS II. stupně a doporučil Radě ČRS udělení 2 čestných odznaků ČRS I. stupně.

Předseda Ing. Jan Štípek přednesl informace z říjnového a listopadového zasedání Republikové rady. Jednatel Martin Bílý informoval o obsahu porady jednatelů.

Výbor Zpč. ÚS rozhodl, na základě žádosti místní organizace Rokycany, o poskytnutí bezúročné půjčky na nákup rybníka z prostředků územního svazu.

Martin Bílý, jednatel Zpč. ÚS ČRSChcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Z VÚS.jpg

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (červen 2021)

Červnové zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS se po sedmi měsících jednání prostřednictvím videokonferencí konalo, za dodržení aktuálních protiepidemických opatření, formou osobního setkání v sídle svazu.

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2021.

Více

Soupis revírů 2021-2022 Zpč. ÚS

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2021-2022

Více