Přihlášení do RIS

Ze zasedání Západočeského územního svazu (říjen 2021)

Dne 21. 10. 2021 se konalo v pořadí již osmé letošní zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS.

Předseda Ing. Štípek na úvod přednesl program jednání, který byl následně schválen.

Hospodář Západočeského územního svazu Jaroslav Vogl informoval o průběhu aktivu hospodářů, který se konal dne 20. 10. 2021 v restauraci Malesický dvůr v Malesicích. Hostem byl Ing. Pavel Vrána Ph.D. (ichtyolog, odborný referent Rady ČRS), který měl pro hospodáře připraveny dvě zajímavé přednášky. První se týkala správy revírů a podpory přirozeného výtěru ryb, druhá rybářské stráže. Dalším hostem byl Ing. Jiří Peterka z Krajského úřadu Plzeňského kraje, který ocenil vzájemnou spolupráci a sdělil, že i v příštím roce budou probíhat kontroly revírů a plnění zarybňovacích plánů. Dále zazněla informace o změnách v rybářských revírech pro rok 2022, cenách ryb a cenové podpoře některých druhů ryb a věkových kategorií ze strany územního svazu. Předseda a jednatel účastníky aktivu stručně informovali o chodu Západočeského územního svazu za poslední dva roky (v loňském roce se aktiv hospodářů nekonal z důvodu nepříznivé epidemiologické situace) a dalších aktuálních záležitostech (příprava Republikového sněmu, novela Stanov ČRS, příprava svazového Rybářského informačního systému, který nahradí IS LIPAN).


DodatekSoupisZapadoceskychReviru2022CZ_1.jpg DodatekSoupisZapadoceskychReviru2022EN_1.jpg DodatekSoupisZapadoceskychReviru2022DE_1.jpg DodatekSoupisZapadoceskychReviru2022RU_1.jpg

Jednatel Martin Bílý seznámil výbor s návrhem na organizační zajištění hospodářských závěrek a sdělil, že všechny ceniny včetně soupisů revírů pro rok 2022 jsou již připraveny a budou místním organizacím předány při hospodářských závěrkách na přelomu listopadu a prosince letošního roku.

Ing. Štípek přednesl nejdůležitější zprávy ze zasedání Rady ČRS, které se konalo 7. 10. 2021.
https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/aktuality/rada-crs/811-ze-zasedani-republikove-rady-rijen-2021

Pan Bílý informoval o hlavních bodech z porady jednatelů, která se konala 14. 10. 2021 – nejdůležitější je informace, že se intenzivně pracuje na přípravě nového rybářského informačního systému.

Přejeme Vám příjemný podzimní čas!
Marcela Šímová, DiS., referentka Zpč. ÚS ČRS


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více