Přihlášení do RIS

Ze zasedání Západočeského územního svazu (duben 2023)

Z VÚS.jpg

Dne 20. 4. 2023 již počtvrté v letošním roce zasedal výbor Západočeského územního svazu ČRS.

Na úvod předseda Ing. Štípek pogratuloval členovi výboru panu Lumíru Pálovi k životnímu jubileu.

Po schválení programu jednání a následné kontrole usnesení se výbor postupně zabýval jednotlivými body. Na příští zasedání byl odložen rozbor hospodaření za rok 2022, protože dosud nejsou k dispozici sumarizace statistik úlovků na rybářských revírech.

Jednatel Martin Bílý informoval o aktivu hospodářů, který se konal 12. 4. 2023 v prostorách místní organizace Stod. Na úvod zde účastníci vyslechli přednášku Michala Bláhy (MO ČRS Aš) o dlouhodobých zkušenostech s inkubací jiker pstruha obecného v plovoucích aparátech umístěných přímo do toku. Hospodář územního svazu Petr Dimitrov informoval o hospodářských výsledcích a plnění zarybňovacího plánu v roce 2022. Dále byla řešena otázka distribuce ryb. V různém se řešila otázka kontrol zarybňování revírů ze strany územního svazu.

Zazněly dílčí zprávy z členských schůzí místních organizací, které proběhly za již tradičně malého zájmu členské základny. Směrem k územnímu svazu nebyly vzneseny žádné zásadní připomínky. Místní organizace Cheb se usnesla, že bude vybírat poplatek 500 Kč za pozdě odevzdanou povolenku k lovu ryb. Místní organizace se neustále potýkají s problémy v souvislosti s rybožravými predátory.

Dále Ing. Štípek zmínil nejzásadnější zprávy ze zasedání Rady ČRS, která se konala 6. 4. 2023 v rekreačním středisku ČRS Štědronín.
Ze zasedání Republikové rady (duben 2023) (rybsvaz.cz)

Přejeme Vám hezké jarní dny nejen u vody.

Marcela Šímová, DiS., referentka Zpč. ÚS ČRS

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více