Přihlášení do RIS

Zelenohorské rybí slavnosti

Dne 11. 8. 2018 pořádala obec Klášter na zámku Zelená hora Zelenohorské rybí slavnosti. Naše organizace byla obcí oslovena, zda by uspořádala doplňující program k těmto slavnostem.
K dispozici jsme měli celou "zimní" zahradu, kde jsme vytvořili několik různých stanovišť, kde našli zábavu všechny věkové kategorie návštěvníků.
Pro nejmenší zde byl připraven stolek s omalovánkami, kde si nejmenší zájemci mohli vybarvit obrázky s rybí tematikou. Pro trochu starší zde byl připraven zábavný rybolov, kde se lovily papírové ryby. Již trochu šikovnější si mohli vyzkoušet hody na terče. K dispozici jim byli naši zkušení závodníci, kteří radili, jak s prutem zacházet a jak se pokusit o trefení terče.
Největší atrakcí byl simulátor lovu ryb, který nám zapůjčil Český rybářský svaz, z.s.. Tato atrakce byla hojně využívaná napříč všemi věkovými kategoriemi.
Kromě zábavných "stanovišť" zde byla i taková, která seznamovala širokou veřejnost s naší činností. Předseda ČRS, z. s., místní organizace Nepomuk seznamoval zájemce s vybavením a potřebami pro výlov rybníka. K vidění byly kádě, kesery, mincíř, oblečení lovící čety a mnoho dalšího.
Na dalším místě byla ukázka vybavení pro závodní lov ryb udicí na plavanou.


Velkým překvapením byla návštěva kandidáta na předsedu Českého rybářského svazu pana PhDr. Mgr. Karla Macha, MSc., MBA. za Západočeský územní svaz. Ten se aktivně zapojil do našich disciplín a ukazoval veřejnosti, jak se správně hází hody na terče (skish, arenberg, moucha skish). Bylo vidět, že svůj grif neztratil. Není se, však čemu divit, jedná se totiž o bývalého českého reprezentanta v těchto disciplínách.

Kromě těchto aktivit bylo možné prohlédnout si prodejní stánek firmy Decathlon - Česká republika, kde bylo možné zakoupit si rybářské a outdoorové vybavení.

Velkým lákadlem byl také zapůjčený vůz od firmy Autocentrum Jan Šmucler s.r.o.. Jednalo se o velmi atraktivní a krásný nový vůz značky Volkswagen Touareg, který vítal návštěvníky hned při vstupu do areálu zámku.

Na nádvoří zámku probíhal hlavní program. Probíhala prezentace filetování a úprava ryb a jejich následná konzumace. Prodávaly se různé rybí speciality od rybích hranolek po grilované ryby.

Věříme, že se tento den široké veřejnosti líbil a že tohle nebyl první a poslední ročník. Doufáme, že v případě dalšího ročníku budeme moci s touto spoluprací s obcí Klášter pokračovat. Abychom široké veřejnosti prezentovali naše dovednosti a náš um. Aby rybáři nebyli bráni jen jako „tiší blázni“.

S pozdravem Petrův zdar
ČRS, z. s. místní organizace Nepomuk

Fotografie ze slavností si můžete prohlédnout zde