Přihlášení do RIS

Zlatá udice 2023 - okresní kolo - okres Rokycany

IMG_20230506_140557.jpg

Soutěž Zlatá udice 2023 pokračovala dne 6. 5. 2023 okresním kolem. Pořádající ČRS, z. s., MO Rokycany vyzvala místní organizace působící v okrese Rokycany k účasti prostřednictvím pozvánek s propozicemi. Do okresního kola se ale přihlásilo pouze soutěžní družstvo ČRS, z. s., MO Holoubkov, takže jako v předešlých letech se v souboji o reprezentaci okresu Rokycany na Územním kole soutěže Zlatá udice utkali dva, dnes můžeme říct již tradiční soupeři družstvo ČRS, z. s., MO Holoubkov a družstvo pořádající ČRS, z. s., MO Rokycany.

Stejně jako místní kolo proběhlo okresní kolo Zlaté udice v obci Dobřív. Soutěž začala v 07:15 srazem soutěžících družstev u vodní nádrže Huťská, rybářský revír 431 095 Klabavka 3/R, podrevír 01, krátkým zahájením a rozlosováním míst pro LRU.  Potom soutěžící zaujali vylosovaná místa a do 08:00 měli čas na přípravu. Disciplína LRU začala úderem osmé hodiny a skončila úderem jedenácté hodiny. Největší celkovou délku úlovků měl Václav Redlich 630 cm, Václav Šmatlák 613 cm a z děvčat Kristýna Kasíková 337 cm. Příroda byla k soutěžícím přívětivá, a to nejen počasím ale i úlovky, oproti místnímu kolu byly bohatší.

Následovala přestávka na svačinu, úklid vybavení pro lov ryb a pro pořadatele pro přípravu pracovišť RT a RZ. Pro urychlení byli soutěžící rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina se odebrala na obecní úřad Dobřív, kde v zasedací místnosti byla připravena disciplína RZ a druhá skupina pokračovala disciplínou RT na travnatém prostoru mezi vodní nádrží a vodním hamrem. Skupiny se po splnění úkolů na pracovištích RT a RZ vystřídali a pokračovali v soutěži. V 15:00 měla obě družstva soutěž za sebou a po vyhodnocení výsledků ze všech pracovišť přišlo vyhlášení výsledků okresního kola. Celkově již podruhé zvítězilo družstvo ČRS, z. s., MO Rokycany. Tím jsme definitivně přetrhli vítěznou šnůru Holoubkova z dřívějších let. Na základě výsledků dosažených v okresním kole, bude na Územním kole soutěže Zlatá udice okres Rokycany reprezentovat družstvo ve složení Václav Redlich, Kristýna Kasíková, Václav Šmatlák, Michal Bursík, Patrik Pražák, všichni z MO Rokycany a Ondřej Bechyně z MO Holoubkov.

No a co dodat na závěr? Je to celkem jednoduché. Počasí i přesto, že to ráno úplně ideálně nevypadalo, nám nakonec přálo, při lovu ryb soutěžícím nakonec přála i příroda a na rozdíl od místního kola nebyl soutěžící, který by nechytil alespoň dvě ryby. Poděkování za vstřícnost a přípravu drobného občerstvení pro soutěžící a organizační tým patří znovu obci Dobřív, jejímu starostovi a paní Herodesové.

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2023.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více