Přihlášení do RIS

Zlatá udice  - místní kolo u ČRS, z. s., MO Holoubkov

Všichni účastníci ZU.jpg

V sobotu 29. 4. 2023 proběhlo u ČRS, z. s. Holoubkov místní kolo Zlaté udice. Tradičně se konávalo na Holoubkovském rybníku. Tentokrát se muselo hledat náhradní řešení, protože tento rybník byl kvůli havarijnímu sesuvu přilehlé silnice vypuštěn. Nastal problém, kde tedy tuto soutěž uskutečnit. Oslovili jsme Lesní a rybniční správu Zbiroh, která v našem regionu vlastní spoustu rybníků. Ta nám nabídla k dispozici Chlumský rybník, ale po jeho prohlídce jsme zjistili, že má málo přístupových lovných míst k vodě, proto pro nás byl nevyhovující. Nakonec se nám podařilo oslovit majitele Drátovenského  rybníku v Cheznovicích, pana Milotu, který naší žádosti vyhověl. Výhodou pro nás bylo to, že u rybníka je přilehlá louka, na které jsme se svolením majitele mohli postavit tři stany a rozmístit terče pro  uskutečnění dalších soutěžních disciplín. Poznávačky (RZ) a (RT) rybolovnou techniku. Do soutěže se přihlásilo 21 závodníků, převážně z patronátních ZŠ v Holoubkově a Mýtě.

Po prezentaci a losování soutěžící zaujali svá místa ve čtyřech, sektorech, kde působili úsekoví rozhodčí, kteří měřili a zapisovali ulovené ryby do úlovkových listů a dbali na to, aby ryby byly šetrně vráceny zpět do vody. Ryby braly a byly při chuti, což dokazují dosažené výsledky. Celkem se podařilo všemi soutěžícími za 2 hodiny ulovit 211 kusů ryb. Nejvíce bylo karasů stříbřitých 106 ks, dále 58 ks kaprů, 23 ks perlínů, 22ks plotic, 1 ks amura, 1 ks lína.

Králem lovu první disciplíny LRU se stal Tomáš Dadák s 29 kusy ulovených ryb o celkové délce 790 cm. Zároveň též chytil největší rybu kapra 64 cm. Druhé místo s největším počtem ulovených 32 kusů ryb o celkové délce 560 cm obsadil Dominik Svejkovský. Na třetím místě se umístil s 15 kusy ulovených ryb o celkové délce 528 cm Martin Pelnář. Druhou největší ulovenou rybou byl amur o délce 63 cm, kterého chytil Matěj Pešík. Pozitivem je, že se letos při lovu ryb zadařilo, mezi soutěžícími nebyl ani jeden, který by si během závodů nechytil rybu. Proto soutěž všechny děti bavila, a když ryby tak dobře braly, tak se nikdo nenudil.

Děti nestrádaly ani hladem, péčí pořadatele bylo o ně dobře postaráno. Již při prezentaci každý obdržel dvě tatranky ke svačině a kelímek na čaj, který byl pro ně nachystán ve várnici k dispozici v průběhu celého závodu. Po skončení první disciplíny LRU byla technická přestávka na zpracování výsledků. Během ní si soutěžící opékali špekáčky, aby načerpali síly na další disciplíny. Počasí bylo opravdu aprílové. Rozpršelo se, proto jsme nemohli rozběhnout současně obě zbývající disciplíny RT a RZ. Využili jsme zázemí ve stanech kde se v jedné skupině prováděly poznávačky ryb, rostlin a živočichů. Ve druhé skupině znalostní testy. Po dešti jsme soutěž završili na louce technickými disciplínami v házení (RT).

Po sečtení všech soutěžních disciplín LRU, RZ a RT byly vyhlášeny celkové výsledky a předány medaile, diplomy a ceny pro zúčastněné soutěžící.

Vyrovnanými výkony ve všech třech soutěžních disciplínách si celkové vítězství v místním kole Zlaté udice vydobyl Ondřej Bechyně, druhý se umístil Jakub Opatrný a třetí místo obsadil Tomáš Dadák. Šest nejlepších nás bude reprezentovat na okresním kole 6. 5. 2023 v Dobřívě.

Děkujeme touto cestou ještě jednou panu Rudolfu Milotovi z Cheznovic za poskytnutí rybníka i zázemí kolem něj. Bez jeho pomoci bychom tuto soutěž pro děti a mládež nemohli uskutečnit.

Za realizační tým sepsal vedoucí rybářského kroužku

Míra Šobáň

Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Dodatek_Zpč.ÚS_2024.png

Dodatek 2024

Více

Akce_prvni_povolenka_zdarma_2020.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2024.

Více

Rybářský řád 2023 - 2024 Zpč. ÚS.PNG

Rybářský řád a soupis rybářských revírů 2023-2024

Více