Přihlášení do RIS

Jackson Trophy 2017 

Ve dnech 9. a 10. září 2017 se uskutečnil závod Jackson Trophy 2017 na revíru 431 028 Mže 4 (Údolní nádrž Hracholusky). Jednalo se o závody dvoučlenných posádek v lovu přívlačí z lodě. Tento závod byl dvoudenní a zúčastnění závodníci se snažili chytit co největší úlovek od každého druhu dravých ryb, které se zde vyskytují. Tohoto závodu se zúčastnilo 55 posádek, které se v sobotu a neděli od brzkých ranních hodin snažily prokázat své rybářské umění.

Součástí tohoto závodu byl i sobotní doprovodný program v kempu Na Radosti, připravený pro všechny diváky z řad široké veřejnosti.  Příchozí návštěvníci si mohli prohlédnout a zakoupit vystavené umělé nástrahy a rybářské vybavení, přívěsné vozíky a různé druhy lodí. Pro děti byla připravena nafukovací skluzavka, kterou hojně využívaly. Během celého dne bylo zajištěno také občerstvení pro návštěvníky i účastníky závodu.

Na těchto závodech měl svůj stánek i Český rybářský svaz, z. s., Západočeský uzemní svaz společně s Radou ČRS. Přítomní návštěvníci si mohli vyzkoušet a seznámit se se závody rybolovné techniky pod vedením zkušených reprezentantů, kteří v případě potřeby ochotně předvedli správnou techniku a poradili všem zájemcům.

Dále si všichni přítomní mohli zdarma vyzkoušet simulátor zdolávání ryb. Jedná se o zařízení, které věrně napodobuje zdolávání ryb na udici. Zájemce drží v ruce prut s navijákem, jehož šňůra je na druhém konci připevněna k zařízení, které podle zvoleného druhu a velikosti ryby klade různý odpor jako v reálné situaci. Celá akce je ještě přenášena na obrazovku, takže zdolávající vidí i po celou dobu pohyb jím zdolávané ryby. Tato atrakce se těšila během celého dne velké oblibě u přítomných návštěvníků a přístroj byl v plné permanenci. Dospělí zájemci si mohli vyzkoušet zdolání trofejní ryby, kterou ještě doposud nikdy na prutu neměli a děti zápolily s rybami úměrně podle svých sil. Každý úspěšný zdolávající byl odměněn darem od Zpč. ÚS, odpovídajícím velikosti zdolané ryby a děti si mohli zvolit odměnu dle vlastního výběru.

Podle kladných ohlasů od návštěvníků se výše popsaná doprovodná akce vydařila a doufejme, že tato prezentace  Západočeského územního svazu v budoucnosti přispěje třeba k zájmu mladých účastníků této akce o rybaření.