Přihlášení do RIS

Západočeský územní svaz ocenil nejlepší sportovní reprezentanty z kategorie dětí a mládeže

Páteční večer patřil našim mladým závodníkům. V plzeňském hotelu York proběhlo 28. února ocenění nejúspěšnějších reprezentantů do 18ti let v kategoriích LRU muška, přívlač, plavaná a rybolovná technika. Samostatného vyhlášení se dočkal také tým, který náš územní svaz zastupoval v mezinárodním finále Zlaté udice – a to velmi úspěšně, v tvrdé konkurenci se podařilo získat nejvyšší příčku.

Ocenění přebírali naši reprezentanti z rukou řady významných hostů – například radní Plzeňského kraje pro oblast životního prostředí Mgr. Radky Trylčové, předsedy ČRS Dr. Karla Macha, předsedy Zpč. ÚS Ing. Jana Štípka, předsedy Odboru mládeže Zpč. ÚS Jiřího Podskalského nebo předsedy Odboru LRU p. Loudy.

V kategorii LRU Plavaná byl oceněn Miroslav Polívka a Matěj Vejvančický, v LRU muška kralovali v uplynulé sezóně Kristýna Záhořová a Jan Matějka. V kategorii LRU přívlač největších úspěchů dosáhl bratrský tandem Jakuba a Adama Koldy. V nejpočetněji zastoupené kategorii Rybolovné techniky, v níž Česká republika dlouhodobě patří ke světové špičce, byli vyhlášeni David Nejdl, Lucie Nejdlová, Nina Hynčíková, Jakub Schleiss a Stanislav Schleiss.

Pódium na závěr patřilo celému týmu Zlaté udice za skvělý výsledek na mezinárodním finále této soutěže, která je pořádána již od roku 1974. Jeho členové Jakub a Stanislav Schleissovi, Matěj Vejvančický, David Havránek, Nina Hynčíková a Ondřej Holub po stříbrné pozici na národním finále dokázali porazit nejlepší řešitele z České a Slovenské republiky a vybojovat příčku nejvyšší.

V průběhu večera si mohli účastníci vyzkoušet také simulátor zdolávání trofejního úlovku, připraven byl také raut. Ceny do dárkových balíčků pro oceněné věnoval Západočeský ÚS, společnost Henkel ČR, a ENTER Agency, kterým za poskytnutí věcných cen děkujeme. Zvláštní poděkování zaslouží také Plzeňský kraj, který každoročně poskytuje dotaci 150.000 Kč na podporu akce První povolenka zdarma.

Všem úspěšným sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v nadcházející sezóně!