Přihlášení do RIS

Zpráva o konání územního kola Zlaté udice na Butově a v Kladrubech 1-3. června 2018

 

Sedm okresních družstev mladých rybářů se 1. června 2018 sjelo v kempu Škoda JS v Butově s krásným výhledem na Hracholuskou přehradu.  Jejich cílem byla rybářská olympiáda Zlatá udice, tentokrát územní kolo.  Slavnostní zahájení bylo už v 16 hodin. Pořadatelé a čestní hosté v čele s předsedou ČRS, z. s.  JUDr. Alexandrem Šímou a jednatelem MO Stříbro Dr. Čermákem přivítali účastníky a hned se šlo na první fázi klání, soutěž v rybářských znalostech. Živé ryby v akváriích se vzduchováním, živé rostliny a živočichové (živí i preparáty) byly moc pěkné. Děti prokázaly velmi dobré znalosti, ani písemný test pro většinu z nich nebyl problémem. Starost způsobil úraz Jana Kohouta z Nepomuku, který si při fotbálku nešťastně přisedl a zlámal ruku. Byl převezen do plzeňské  FN, kde se v neděli podrobil operaci. O úrazu byl pořízen záznam a byla kontaktována HV pojišťovna.

Sobotní závod LRU - plavané proběhl v pohodě za pěkného slunečného počasí. Mezi oběma koly byla ponechána delší pauza, aby se nelovilo za největšího úpalu. Ve vezírcích převládaly oukleje, občas se chytili cejni, plotice a dokonce i podoustve. Kapříci byli uloveni dva.

K třetímu ze závodů, rybolovné technice, se účastnici přemístili do Kladrub na fotbalové hřiště, kde proběhl i závěrečný ceremoniál s vyhlášením vítězů. Údolí řeky Úhlavky se siluetou Kladrubského kláštera, kde se hřiště, lemované velkými duby a javory nachází je opravdu nádherné.

Pořadatelé, tým MO Stříbro vedený Bohumilem Krausem a Petrem Havránkem připravil akci výborně. V místě ubytování měly děti k dispozici hřiště a koupání přímo v přehradě. Hojně toho ve volných chvílích využily.

Za jednotlivé discipliny obdrželi první tři v kategoriích žáků, žákyň a dorostu medaile. V soutěži jednotlivců, kde rozhodoval součet pořadí v disciplinách byly dětem rozděleny krásné plakety a hodnotné ceny od Územního svazu, MO Stříbro, města Stříbra a Kladrub a dalších sponzorů. Účastníky přišli pozdravit i starosta města Stříbra Karel Lukeš (který si vyzkoušel dálkové hody) a starostka Kladrub, paní Svatava Štěrbová.

 Za uspořádání akce obdrželi pořadatelé pamětní plaketu s poděkováním Územního svazu, pamětní plaketu dostal za dlouholetou práci s rybářskou mládeží Miroslav Hubálek.

Soutěž družstev vyhrál okres Domažlice před Plzní -jihem  a Tachovem.

Pořadatelům patří vřelé poděkování, lokality i program byly voleny velmi uvážlivě, děti se bavily a už se těší na příští rok do Kralovic.

Medailisté v kategoriích:

ŽÁCI

Družstvo

Závodník

Pořadí

Součet
pořadí

Celkové
pořadí

Start.
č.

Příjmení a jméno

Kat.

RZ

LRU

RT

DO

3

SCHLEISS Stanislav

Ž

3

1

3

7

1

TC

28

HAVRÁNEK David

Ž

1

6

6

13

2

DO

2

SVOBODA Emanuel

Ž

2

8

4

14

3

PJ

8

VEJVANČICKÝ Matěj

Ž

4

4

7

15

4

PJ

7

HOLUB Ondřej

Ž

7

3

5

15

5

PM

14

ŽÁN Sebastien

Ž

5

2

13

20

6

PM

13

ŠIMICE Jan

Ž

12

5

8

25

7

ŽÁKYNĚ

Družstvo

Závodník

Pořadí

Součet
pořadí

Celkové
pořadí

Start.
č.

Příjmení a jméno

Kat.

RZ

LRU

RT

TC

29

KRAUSOVÁ Simona

ŽK

2

2

1

5

1

DO

5

NEJDLOVÁ Lucie

ŽK

4

3

2

9

2

KT

41

HYNČÍKOVÁ Nina

ŽK

5

1

3

9

3

DOROST

Družstvo

Závodník

Pořadí

Součet
pořadí

Celkové
pořadí

Start.
č.

Příjmení a jméno

Kat.

RZ

LRU

RT

TC

30

PECHMAN Václav

D

2

1

3

6

1

PJ

12

HOLUB David

D

5

3

1

9

2

RO

24

LIPKA Jakub

D

1

2

7

10

3

 

Do národního kola ZU v Bíliněse kvalifikovali:

žáci:       Stanislav Schleiss, David Havránek, Emanuel Svoboda, Matěj Vejvančický, náhradníci O. Holub, S. Žán a J. Šimice.

žákyně: Simona Krausová, náhradnice L. Nejdlová

dorostenec:       Václav Pechmann, náhradník David Holub

Vedoucí na NKZU. Bohumil Kraus, Petr Havránek a Jan Hozman.

Přihláška západočeského družstva byla odeslána na Radu a Severočeský územní svaz.

Bylo dohodnuto, že kvůli začátku soutěže v pátek v poledne pojede družstvo do Bíliny již ve čtvrtek.

Soustředění, kde si naši reprezentanti procvičí l lov ryb s děličkou se koná v neděli, 10. 6. 2018 v Plzni.

 Děkujeme pořádající MO Stříbro, městu Stříbro a Kladruby, Západočeskému územnímu svazu, sponzorům, vedoucím družstev i rodičům.

Dne 5.června 2018

Jiří Podskalský vedoucí odboru mládeže Zpč. ÚS ČRS

Partneři a sponzoři soutěže

Západočeský zemní svaz ČRS Plzeň, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, město Stříbro , město Kladruby, MO ČRS Stříbro, Zikostav s.r.o. , Česká pojišťovna , Kovo produkt Bayer, Tomáš Eret - lesní práce, pivovar Chodovar