OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Výlov rybářského revíru 431 007 Černý potok 2

Dne 3. 11. 2018 se konal výlov rybářského revíru 431 007 Černý potok 2 v k. ú. Klenčí pod Čerchovem. Jedná se o retenční nádrž původně určenou pro zavlažování, kterou bylo nutné v důsledku poškození výpustního zařízení vypustit a provést nezbytné opravy. Výpustní zařízení na předmětném rybářském revíru bylo poškozeno činností bobra evropského a tak nebyla jiná možnost než z nádrže ryby vylovit a přesadit do jiných rybářských revírů.

     Výlov probíhal pod vedením místní organizace Českého rybářského svazu Poběžovice, za pomoci MO ČRS Domažlice, MO ČRS Kdyně a MO ČRS Bělá nad Radbuzou.  Vylovené ryby byly následně vysazeny do rybářských revírů 04 431 128 Pickrov, 431 055 Starý potok 2(Bílka) a 04 431 126 Černý rybník. Lovení bylo původně plánováno postupným pouštěním ryb přes výpustní zařízení a následným odlovem pod hrází. Tato nádrž však nebyla lovena zhruba 30 let a stav výpustního zařízení tuto variantu neumožnil.  Z těchto důvodů bylo nakonec nutné vylovit ryby sítěmi přímo v prostoru nádrže a zbytek ryb posbírat ručně za pomocí keserů, což vzhledem ke značnému množství sedimentů nebyl jednoduchý úkol.

     Na revíru bylo vyloveno celkem 1 950 kg kapra obecného, 95 kg candáta obecného, 10 kg štiky obecné, 15 kg úhoře říčního a 170 kg tolstolobiků.  Vylovilo se rovněž velké množství karase stříbřitého, který patří mezi tzv. invazní druhy ryb a nesmí být do revírů vysazován. Karas stříbřitý byl pečlivě vytříděn a převezen na sádky místní organizace Poběžovice. Při lovení došlo i k menšímu úhynu citlivějších ryb, kterému se bohužel nepodařilo zabránit, vzhledem k obtížným podmínkám výlovu. Závěrem lze konstatovat, že celá akce proběhla úspěšně a chtěli bychom touto cestou velmi poděkovat členům místních organizací, kteří se podíleli na výlovu ryb revíru 431 007 Černý potok 2.


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní?

Napište nám