OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (květen 2020)

Vážené rybářky, vážení rybáři,

po dvouměsíční vynucené přestávce se 21. května 2020, za dodržení předepsaných „protikoronavirových“ opatření, uskutečnilo zasedání výboru Západočeského územního svazu ČRS. Po kontrole usnesení z minulého zasedání vyslechli členové výboru zprávu ekonomické a dozorčí komise z kontroly hospodaření ÚS a účetní závěrky a schválili účetní závěrku za rok 2019.

Rybářský technik Ing. Hynek Dort stručně okomentoval Rozbor hospodaření za rok 2019.

V rámci přípravy 43. územní konference se výbor usnesl na změně termínu jednání na 30. 9. 2020.

Členové územního svazu, kteří stihli navštívit členské schůze před vyhlášením nouzového stavu, přednesli zprávy z navštívených schůzí místních organizací. Společným jmenovatelem byla nízká účast členů.

V návaznosti na protikoronavirová opatření, která znemožnila konání místních a okresních kol a s ohledem na rozhodnutí Rady ČRS nepořádat národní kolo se členové výboru usnesli na zrušení letošního územního kola dětské soutěže Zlatá udice.

S pořádáním dalších rybářských závodů členové výboru souhlasí, za předpokladu dodržení podmínek stanovených vládou ČR a ministerstvem zdravotnictví.

Předseda Ing. Jan Štípek přednesl informace ze zasedání Republikové rady ČRS. Jednatel Martin Bílý informoval o obsahu porady jednatelů.

JUDr. Alexander Šíma stručně okomentoval pracovní verzi návrhu stanov. Členové výboru kvitovali, že návrh změny Stanov ČRS vychází ze současně platných stanov, a návrh akceptovali jen s několika připomínkami. Mezi nejzásadnější patří požadavek na vypuštění nově zařazeného odst. 1) v § 3 Členství, který omezuje členy a občany ČR a občany s trvalým pobytem na území ČR. Dalším zásadním je např. požadavek přeformulování nesrozumitelného textu u § 3 odst. 5) složení členského příspěvku.

 

 

Martin Bílý, jednatel Zpč. ÚS ČRS


Chcete  si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?

Chcete nám zanechat vzkaz, máte něco,o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.

Říjnové Rybářství

Předposlední měsíc v roce bývá poněkud ponurý. Brzy se stmívá, počasí je mnohdy nevlídné a člověk musí obléci o něco víc vrstev než ještě před pár týdny. Listopadové Rybářství do této nálady zapadá. Vzpomínáme v něm na velkého člověka. Na pana Jiřího Vostradovského, který byl mezinárodně uznávaný ichtyolog a rybářský pracovník.

Více

prvni_povolenka_zdarma_1.png

První povolenka pro děti zdarma

Již od roku 2014 podporuje Západočeský územní svaz ČRS zájem dětí o rybaření poskytnutím první povolenky k lovu ryb zdarma. Tato akce pokračuje i v roce 2020.

Více

00002241_samolepka_2.jpg

Akce časopisu Rybářství. Tři měsíce předplatného pro děti zdarma!

Máte doma malého rybáře, kterého baví objevovat kouzlo přírody, napětí z lovu a raduje se z každého úlovku? Chtěli byste, aby se o svém koníčku dozvěděl víc?

Více