Nové rybářské revíry čekají

O nových rybářských revírech, které připravuje Západočeský územní svaz ČRS jsme již dříve informovali.

A jaká je aktuální situace? Podle záměru byl 1. května 2019 zahájen rybolov na 10 hektarovém rybníku Vícenice mezi Točníkem a Vícenicemi nedaleko Klatov. Rybolov si rybáři pochvalují a těší se z úlovků velkých kaprů.

První krok – vyhlášení rybářského revíru – byl učiněn u rybníků Dravý 1 a Dravý 2 (3 ha) v Malesicích u Plzně, které získal územní svaz koncem loňského roku do vlastnictví. Krajský úřad Plzeňského kraje vydal příslušné rozhodnutí 13.5.2019, po nabytí jeho právní moci bude v samostatném řízení rozhodnuto o povolení výkonu rybářského práva. Jakmile budou ukončeny tyto nezbytné úřední kroky, otevřou se (předpokládáme ještě v letošní sezoně) rybníky pro rybáře.

Pro různé administrativní překážky Zpč. ÚS ČRS zatím nedosáhl vyhlášení rybářského revíru na nádrži Lesík (10 ha) u Nejdku v Karlovarském kraji, a to přesto, že má vodní plochu již skoro rok pronajatou od města Nejdek za účelem výkonu rybářského práva. Ve spolupráci s městem se řeší požadavky Krajského úřadu. Kdy budou rybáři moci začít nádrž využívat k rybolovu se zatím nedá odhadnout, územní svaz učiní vše, aby to bylo co nejdříve.

Poslední novou plochou je zatopený důl Gesteinigt (3,2 ha) u Sokolova, který byl zařazen do platnosti územní povolenky od 1. května 2019.

Pro úplnost dodáváme, že Západočeský územní svaz využívá 3 073 ha mimopstruhových rybářských revírů a 471 ha revírů pstruhových.